Agata Duda
BARTOSZ SIEDLIK/AFP/East News
Artur Łokietek - 2 Lutego 2021

Andrzej Duda udał się do rodziców. Paparazzi dostrzegli u pierwszej damy serduszko WOŚP

Choć pandemia koronawirusa trwa w najlepsze, para prezydencka zawsze znajdzie czas, aby odwiedzić rodziców. Jednak u pierwszej damy, Agaty Dudy, zauważono dość charakterystyczną naklejkę. Zaskoczyła tym wiele osób.

Pandemia koronawirusa wciąż trwa, a poprawa sytuacji dzięki szczepionkom nastąpi raczej nie aż tak prędko. Mimo ograniczeń w przemieszczaniu się należy pamiętać o naszych bliskich. Dokładnie taką samą zasadę wyznaje para prezydencka – głowa państwa i jego żona, Agata Duda. Oboje postanowili odwiedzić rodziców prezydenta. Wpadli do nich z towarzyską wizytą.

- Prezydent stara się, kiedy tylko może, odwiedzać swoich rodziców w Krakowie. Wszyscy wtedy bardzo się cieszą, że mogą się zobaczyć i spędzić miło czas w gronie rodzinnym. Bardzo często jest też jednak tak, że prezydent nie może z racji obowiązków odwiedzić rodziców. Wtedy dzwoni do nich i ucinają sobie miłą pogawędkę przez telefon – mówi cytowana przez „Super Express” osoba z otoczenia prezydenta.

Prezydent Andrzej Duda znalazł czas, aby w trakcie pandemii odwiedzić rodziców i nadrobić rodzinne zaległości. Jak donosi „SE” wszystko wydaje się być u nich w jak największym porządku.

Youtuber z kolegą upchali w puszki WOŚP 20 tys. zł. „Jaja sobie robicie”, wszystko się nagrałoYoutuber z kolegą upchali w puszki WOŚP 20 tys. zł. „Jaja sobie robicie”, wszystko się nagrałoCzytaj dalej

Mimo wszystko wydaje się, że Jan Tadeusz Duda, ojciec aktualnego prezydenta Polski, nie zdołał rzucić palenia. Na szczęście „na dymka” wychodzi na balkon, poza obecnością innych domowników. - Konserwatywnie ograniczam palenie, czyli jeden papieros dziennie mniej będę palił – mówił w rozmowie z „SE”.

Agata Duda zaskakuje jedną rzeczą

Pierwsza dama Rzeczypospolitej Polskiej zaskoczyła reporterów jednym z elementów, który dało się dostrzec na jej ubraniu. Chodzi o naklejkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której 29. finał właśnie się zakończył.

Z pewnością jest do dobra wiadomość, która pokazuje, że Agata Duda wspiera organizację Jurka Owsiaka. W tym roku zbierała ona na sprzęt dla dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jak ogłosiła WOŚP w poniedziałek rano, udało się zebrać 127 495 626 złotych.

Wsparcie ze strony Agaty Dudy dla WOŚP jest o tyle zaskakujące, że od lat trwa otwarty konflikt na linii PiS – WOŚP. Ostatnie lata skutecznie pokazywały, że organizacja Jurka Owsiaka nie jest odbierana tak pozytywnie przez obecnie rządzących.

Ci często starają się wpływać na działania WOŚP i powszechnie pokazują swoją niechęć do organizacji. Zaledwie parę lat temu minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski zabronił swoim dyplomatom mieszania się w sprawy charytatywnej zbiórki. Podobnych sytuacji z czasem pojawiało się coraz więcej. Dobrą wiadomość jest więc to, że para prezydencka nie przejmuje się tym konfliktem i stara się wspomóc działalność Jurka Owsiaka. Mieli też swój wkład w specjalną aukcję.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: se.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News