alimenty
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Konrad Bińczyk - 16 Lutego 2021

Ojciec musi płacić alimenty, choć mieszka z synem. Matka ma zakaz kontaktów z dzieckiem

Pan Tomasz samodzielnie sprawuje opiekę nad swoim synem. Mieszka z nim od ponad 3 lat. Biologiczna matka chłopca ma ograniczone prawa i nie może widywać się z chłopcem. Mimo to komornik żądał od mężczyzny alimentów.

Historia pana Tomasza, który był niesłusznie ścigany o alimenty, została przedstawiona w magazynie reporterów „Interwencja”, emitowanym na Polsacie. Mężczyzna przez 6 lat starał się ustalić miejsce pobytu swojego syna Olka.

Powód? Matka ukrywała chłopca przed ojcem. Kiedy wreszcie pan Tomasz zgromadził niezbędne informacje, złożył wniosek do sądu o przekazanie mu władzy rodzicielskiej. Sąd przychylił się do wniosku i odtąd Olek mieszkał razem z tatą.

- On nic o mnie nie wiedział oprócz tego, że nie ma ojca. Że ojciec nie żyje. Matka tak go poinformowała - wspominał pan Tomasz w „Interwencjai. Dziecko przez sześć lat żyło w takim przekonaniu.

Miliony Polaków mogą zyskać nawet 760 zł, małżeństwa 1520 zł. Wystarczy odliczyć ulgę za internetMiliony Polaków mogą zyskać nawet 760 zł, małżeństwa 1520 zł. Wystarczy odliczyć ulgę za internetCzytaj dalej

Pan Tomasz wraz ze swoją obecną partnerką Aleksandrą opiekują się chłopcem.

- Olek wychodzi z nami za ręce z przedszkola chętnie, nie płacze, nie protestuje, przesypia pierwszą, drugą, dziesiątą noc spokojnie, nie pyta o mamę. Z kolei mama, wiedząc, gdzie mieszkamy, nie przyjechała, żeby dogadać się - mówiła kobieta w magazynie reporterów.

Ojciec musiał płacić alimenty

Ale to nie był koniec sprawy. Biologicznej matce Olka, z powodu negatywnej opinii biegłego psychologa, sąd ograniczył prawa do opieki nad dzieckiem. Pomimo to pan Tomasz był regularnie nękany przez komornika o alimenty na syna, które rzekomo powinien płacić byłej partnerce.

- Dalej mam płacić alimenty na syna, który od prawie czterech lat mieszka ze mną. Mam wyrok sądu, że ma mieszkać przy mnie - mówi mężczyzna i dodawał, że bezskutecznie chciał wyjaśnić sprawę.

Niezbędne dokumenty o wstrzymaniu obowiązku alimentacyjnego dostarczono komornikowi osobiście, a później na jego prośbę wysłano pocztą. Jednak nawet to nic nie dało.

- Mam dowody, że przez sześć lat płaciłem alimenty na rzecz syna, komornik w dalszym ciągu żąda ode mnie zapłaty tych samych miesięcy, które już zapłaciłem - tłumaczył mężczyzna w programie.

Na szczęście po tym jak reporterzy "Interwencji" zajęli się sprawą, Komornik w końcu przyjął od pana Tomasza dokumenty i zawiesił postępowanie egzekucyjne - informuje portal „Onet”.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Interwencja, Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News