zdjęcie nie potrafi
Fot. Genialne.pl
Mateusz Sidorek - 15 Lutego 2021

Na zdjęciu ukrywa się polująca pantera. Ponad 90% ludzi nie potrafi jej znaleźć

To zdjęcie okazało się prawdziwym wyzwaniem nawet dla najbystrzejszych internautów. Wszystko przez panterę, która schowała się gdzieś w kadrze. Oglądając fotografię, wiele osób początkowo nie ma pojęcia, gdzie znajduje się zwierzę. Nie udaje się to 90 procentom użytkowników. Być może jednak wy będziecie mieli więcej szczęścia.

Chociaż po pierwszych sekundach możecie w to nie uwierzyć, ale na tym zdjęciu znajduje się pantera, która ruszyła na polowanie. Otoczenie sprzyja dzikiemu zwierzęciu, ponieważ bardzo pasuje do jego ubarwienia. Dzięki temu drapieżnik może stać się wręcz niemal niewidzialny. Trzeba przyznać, że w zabawę w chowanego byłby naprawdę niezły.

Szybko okazało się, że to zdjęcie to prawdziwe wyzwanie. Niemałe problemy nawet mają największe bystrzaki i miłośnicy internetowych zagadek. Wszystko przez sierść pantery, która niemal niczym nie różni się od gruntu i wysuszonej trawy.

Sprytna pantera ukryła się na zdjęciu. Spróbujcie ją znaleźć

Nic dziwnego, że pantera to prawdziwy mistrz w ukrywaniu się, co widać pod tym zdjęciu. Drapieżniki muszą potrafić znikać, by zaskoczyć inne zwierzęta, na które polują. Jednak muszą też mieć się na baczności przez wroga, jakim jest człowiek.

Chociaż te dzikie koty żyją w całej Afryce, są regiony, w których zostały niemal całkowicie wytępione. Szacuje się, że drapieżniki żyjące w regionie Zanzibaru wybito. To samo dotyczy Azji Mniejszej oraz wyspy Samos.

Mateusz Morawiecki przekazał tragiczne informacje. Nie żyje Teresa MajchrzakMateusz Morawiecki przekazał tragiczne informacje. Nie żyje Teresa MajchrzakCzytaj dalej

Ludzie wybili też pantery żyjące w Afganistanie, Zakaukazie, Kaukazie Północnym i na Dalekim Wschodzie. Wytępienie zwierząt jednak nie było łatwym zadaniem, ponieważ te dzikie koty są samotnikami i nie żyją w stadach.

To zdjęcie jest wyzwaniem dla wszystkich internautów

Jeśli macie problemy z tym zdjęciem, podzielimy się z wami małą wskazówką. Nasza sprytna pantera chowa się gdzieś blisko ziemi, wykorzystując suchą trawę i tam czai się na inne zwierzęta.

Warto pamiętać, że pantery to zwierzęta, które zagrożone są wymarciem. Obecnie szacuje się, że na ziemi żyje jedynie około 6 tysięcy wolnych przedstawicieli tego gatunku.

Dajcie znać, jak długo musieliście wpatrywać się w zdjęcie, by znaleźć tę panterę. Jeśli nie przyjdzie wam to szybko, nie zniechęcajcie się – ostatecznie na pewno wam się uda.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o złudzeniu optycznym. Wystarczy, że będziecie wpatrywali się w czarny punkt przez 10 sekund. Wówczas zobaczycie efekt. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

zdjęcie z panterą

Rozwiązanie znajdziecie poniżej:

Pantera

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Genialne.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News