Leroy Merlin - zarobki sprzedawców
flickr.com/Babij
Wiadomości Pikio - 25 Marca 2019

Ile zarabia pracownik sklepu budowlanego Leroy Merlin? Najlepiej szybko awansować

Leroy Merlin - zarobki w popularnych marketach budowlanych. Ile zarabiają sprzedawcy, ile doradcy klienta, a ile kierownicy sklepów? Francuska sieć szturmem zdobyła polski rynek. Czy dobrze wynagradzają swoich pracowników?

Leroy Merlin - zarobki. Ile zarabia się w Leroy Merlin jako kierownik?

Leroy Merlin - zarobki ponad dziesięciu tysięcy pracowników sklepu pod logiem zielonego trójkąta. Jak przedstawiają się ich pensje?

Historia sieci rozpoczęła się już w 1923 roku, kiedy Adolf Leroy otworzył swój pierwszy sklep pod nazwą Stock Americain, gdzie handlowali produkty z amerykańskiego demobilu, czyli mienia wojskowego. Sprzedawali od materiałów budowlanych, przez drewno, po taczki, motyki, łopaty i tym podobne.

Dzisiejsza nazwa pochodzi od nazwisk małżeństwa założycieli: Adolf Leroy i Róża Merlin. W 1979 roku firma połączyła się z grupą Auchan, od której czerpała wiedzę w dziedzinie wielkiej dystrybucji. Od tego czasu sieć rozbudowywała się, a we Francji powstawało coraz więcej składów podzielonych na działy budowlane, stolarskie, meblowe oraz sanitarne. Obecnie firma zatrudnia ponad 80 tysięcy pracowników w dwunastu krajach na świecie.

Pierwszy market Leroy Merlin w Polsce powstał w 1996 roku w Piasecznie pod Warszawą. "Od tego czasu firma nieustannie się rozwija i dba o to, aby stawać się coraz lepszym pracodawcą", możemy przeczytać na ich stronie. Sieć w Polsce liczy 62 sklepy, w których zatrudnione jest ponad 10 000 pracowników.

Wraz z ciągłym rozwojem Leroy Merlin cały czas prowadzi rekrutacje, nie tylko do istniejących już sklepów, a również do tych, które dopiero są w budowie.

Obecni, jak i przyszli pracownicy mogą liczyć na umowę o pracę, czyli gwarancję stałego zatrudnienia, premię doliczane do pensji, które mają zachęcić pracowników do efektywniejszej pracy, ponadto szkolenia, ubezpieczenia i prywatną opiekę medyczną. Jednak konkretne stawki pracowników na wszystkich szczeblach są poufne, pracownicy są zobligowani do tego, by nie zdradzać swoich zarobków, więc trudno mówił nawet o przedziałach cenowych. Jedyne informacje czerpać możemy z forów internetowych, jednak nie wiadomo na ile odzwierciedlają one rzeczywistość.

- Duży pakiet socjalny, ale niski poziom zarobków - kwituje internauta na forum.

Po kilku latach pracownik może stać się akcjonariuszem firmy, by w taki sposób oszczędzać pieniądze na przyszłość. Po dwóch latach pracy Leroy Merlin oferuje pożyczkę na mieszkanie swoim pracownikom, która oprocentowana jest jedynie 0,01% w skali roku.

- Praca byłaby ok, ale brak podwyżek zarobków. Co roku nowi pracownicy będą zarabiać więcej od ciebie na przykład: jeśli zaczynasz od zarobków 2000 zł, po roku nowy dostanie 2200 lub 2400, a ty dalej tyle samo, co więcej po 4-5 latach nowi dostana 3000 zł a ty nadal tyle samo i nie wolno ci o tym rozmawiać. Jedyna podwyżka, na jaką możesz liczyć, to jeśli państwo podniesie najniższą krajowa, a tobie wyjdzie mniej. I samo to, że każdy nowy będzie miał o wiele więcej od ciebie, choć zdobyłeś doświadczenie i już wszystko wiesz będzie cię dobijać - pisze jeden z internautów.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Ile zarabia się w Legii Cudzoziemskiej? Opłaca się wstąpić do służby?
  2. Ile zarabia kierowca Mytaxi? Najbardziej opłaca się pracować w Warszawie
  3. Ile zarabia kasjer w Pepco? Sprzedawca w sklepie pracuje bardzo ciężko
  4. Ikea - zarobki. Ile zarabia się w popularnym sklepie meblowym?
  5. Ile zarabia się w McDonaldzie? Popularny fast-food kusi ofertami

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News