Pepco - zarobki kasjera
youtube.com/videotools.pl
Wiadomości Pikio - 22 Marca 2019

Ile zarabia kasjer w Pepco? Sprzedawca w sklepie pracuje bardzo ciężko

Pepco - zarobki w popularnym sklepie z ubraniami, produktami do dekoracji wnętrz, czy użytku codziennego. Jak wygląda historia powstawania sieci sklepów? Ile można zarobić pracując na stanowisku kasjera sprzedawcy? Czy ktokolwiek zdradza wysokość wynagrodzenia? Czy pracowników obowiązuje klauzula poufności?

Pepco - zarobki. Ile zarabia się w Pepco? Zarobki kasjera sprzedawcy w Pepco?

Pepco - zarobki i organizacja pracy w sieci największych dyskontów odzieżowo-przemysłowych na terenie Polski. Firma powstała pod koniec 1999 roku jako odział brytyjskiego odpowiednika Brown&Jackson. Na początku swojego funkcjonowania działał pod nazwą L-stretcher. W 2004 roku sieć została przejęta przez firmę Pepkor z siedzibą w Południowej Afryce. Wtedy też zdecydowano się na zmianę nazwy i logo na PEPCO. Obecnie sieć ma swoje oddziały w Rumunii, Chorwacji, Słowenii i na Litwie.

Sieć przyciągnęła do siebie klientów przede wszystkim niskimi cenami i szerokim asortymentem. Firma może pochwalić się blisko półtoramiliardowymi przychodami i zyskiem na poziomie 150 milionów złotych. A wartość przedsiębiorstwa w ciągu kilku ostatnich lat wzrosła o około 60%.

W samej Polsce w sieci sklepów zatrudnionych jest ponad 7 tysięcy pracowników. Podobnie jak w przypadku innych dużych sieci sklepów zarobki są ściśle strzeżone i nikt nie podaje konkretnych kwot, ani nawet tych orientacyjnych. Pracownik może liczyć na umowę o pracę, co wciąż w dzisiejszych czasach jest rzadkością oraz bogaty pakiet socjalny, który zawiera między innymi prywatną opiekę medyczną. Na forach internetowych można przeczytać opinie internautów, z których wynika, że zarobki oscylują wokół kwoty najniższej krajowej. Płaca minimalna w 2019 roku wynosi brutto 2250 zł, co daje około 1650 zł netto.

- Jak ktoś jest wytrzymały fizycznie, to może spróbować, bo od razu uprzedzam, że w Pepco praca to nie tylko siedzenie na kasie, ale też i rozładunek dostaw itp., więc czasem naprawdę nie jest lekko i potrzeba tzw. krzepy. Poza tym zmiany są często 12-godzinne, co też było dla mnie dość uciążliwe. I nie oszukujmy się, wynagrodzenie nie jest szczególnie wysokie, co również działa demotywująco. Z zalet mogłabym wymienić pracujących tam ludzi, trafiłam na grupę przemiłych osób, z którymi można było pogadać i którzy byli pozytywnie nastawieni. Na dłuższą metę jednak sama atmosfera to za mało, więc ostatecznie zdecydowałam się zmienić pracę - pisze jedna z pracownic.

Na przyszły rok PEPCO planuje otwarcie ponad 100 nowych sklepów w Polsce i kolejnych 230 za granicą.

- Za nami bardzo pracowity i owocny rok, w trakcie, którego otworzyliśmy 300 nowych sklepów w Europie, w tym blisko 100 w Polsce, zamykając rok finansowy (wrzesień-październik) wynikiem 1499 sklepów PEPCO. W tym okresie przeprowadziliśmy też 44 relokacje i powiększyliśmy 33 istniejące sklepy. Przełożyło się to również na zatrudnienie ponad 1000 nowych pracowników obsługujących klientów w naszych sklepach - mówi kierownik do spraw komunikacji korporacyjnej w Pepco Poland.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Ile zarabia się w Legii Cudzoziemskiej? Opłaca się wstąpić do służby?
  2. Ile zarabia kierowca Mytaxi? Najbardziej opłaca się pracować w Warszawie
  3. Ile zarabia marynarz na statku? Czy warto się zaokrętować?
  4. Ikea - zarobki. Ile zarabia się w popularnym sklepie meblowym?
  5. Ile zarabia się w McDonaldzie? Popularny fast-food kusi ofertami

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News