Wypadek samochodowy
facebook.com Leszno naszemiasto.pl
Artur Łokietek - 20 Marca 2021

Wielkopolska: Matka i dwoje dzieci rannych, niespełna roczny synek nie żyje

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w miejscowości Nowy Świat. Dwa samochody zderzyły się czołowo, jest jedna ofiara. Zginęło 11-miesięczne dziecko. Matka i pozostała dwójka jej dzieci zostali przetransportowani do szpitala. Mężczyzna, który spowodował wypadek, został zatrzymany przez policję.

W Wielkopolsce doszło do kolejnego tragicznego wypadku. W jego skutek śmierć poniosło malutkie dziecko, a jego matka i bracia są ranni. Zostali przewiezieni do szpitala.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w piątek 19 marca około godziny 16:00 na drodze powiatowej w miejscowości Nowy Świat niedaleko Leszna w województwie wielkopolskim. To tam dwa samochody osobowe zderzyły się czołowo.

Pierwszym samochodem okazał się być volkswagen golf, którego kierowcą był 33-letni mężczyzna. Szybko udało się ustalić, że z nieznanych przyczyn zjechał on na przeciwległy pas ruchu.

Wtedy doszło do czołowego zderzenia ze skodą, którą kierowała matka z trójką małych dzieci. Najmłodsze z nich miało zaledwie roczek. Niestety, kolizja okazała się tragiczna.

Michał Wiśniewski przekazał smutną informację. Odwołano jego koncertMichał Wiśniewski przekazał smutną informację. Odwołano jego koncertCzytaj dalej

Zginęło niespełna roczne dziecko

Jak podaje portal leszno.naszemiasto.pl, siła uderzenia w trakcie kolizji była tak duża, że dzieci wypadły ze swoich fotelików. Na miejsce od razu rozdysponowano służby medyczne, które zajęły się pomocą poszkodowanym.

Niespełna rocznego chłopca próbowano uratować przez godzinę, jednak obrażenia okazały się być śmiertelne. Dziecko zmarło. Poszkodowani zostali też jego bracia w wieku 3 i 5 lat oraz matka. Przetransportowano ich do szpitala.

3-latka przy pomocy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowano do szpitala w Poznaniu, zaś jego mamę i starszego brata skierowano do szpitala w Lesznie. Nie wiadomo, jaki obecnie jest ich stan.

W toku śledztwa szybko okazało się, że winny całemu zajściu 33-latek nie miał prawa jazdy. Zostało mu już wcześniej zabrane. „Zatrzymany przez policjantów 33-latek nie miał prawa jazdy. Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Została pobrana mu krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków” – czytamy w komunikacie Wielkopolskiej Policji na Facebooku.

Nagranie z miejsca wypadku, opublikowane na Facebooku przez profil Leszno naszemiasto.pl, można obejrzeć pod tym linkiem.

To już kolejne tragiczne zdarzenie, do jakiego doszło na drodze w Wielkopolsce. Zaledwie dzień wcześniej, w wyniku kolizji samochodu z ciężarówką, zginęła 30-letnia kobieta, a jej 9-letnia pasażerka została ranna. Jeszcze wcześniej bardzo poważnie wyglądało zderzenie samochodu osobowego z motocyklem na ulicy Przemysłowej w Bielsku. Na szczęście obyło się bez ofiar.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: radiozet.pl, polsatnews.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News