Woody Allen wstrząsające świadectwo
Fot. Flickr.com @Colin Swan CC BY-SA 2.0
Mateusz Sidorek - 18 Lutego 2021

Dylan Farrow dała wstrząsające świadectwo swojej relacji z Woodym Allenem. Miała wtedy zaledwie 7 lat

Woody Allen ponownie znalazł się na świeczniku. Córka znanego reżysera usiadła przed kamerą i opowiedziała o szokujących szczegółach relacji z ojcem. Dylan Farrow przyznała, że miała być molestowana, a to, co do tej pory trafiło do wiadomości publicznej, jest zaledwie wierzchołkiem góry lodowej. Kobieta była upokarzana przez lata.

Historia Woody’ego Allena i jego córki Dylan Farrow ponownie wraca do mediów, tym razem w postaci dokumentu zrealizowanego przez HBO - „Allen v. Farrow”. Twórcy postanowili namówić dorosłą dzisiaj Dylan, by opowiedziała o szczegółach relacji ze znanym reżyserem. Kobieta przyznała przed kamerą, że ojciec molestował ją seksualnie i przekraczał granice.

Córka Woody’ego Allena zaznaczyła, że informacje, które dotychczas pojawiały się w mediach, to jedynie kropla w morzu. Dylan Farrow oświadczyła, że ojciec dotykał jej miejsc intymnych, gdy była dzieckiem.Później natomiast miała być wielokrotnie upokarzana, a jeden z najsłynniejszych żyjących reżyserów miał zmienić jej życie w koszmar.

Dylan Farrow wreszcie zdobyła się na szczerość, mówiąc o Woodym Allenie

Nowy film dokumentalny o Woodym Allenie ukazuje reżysera w jeszcze mroczniejszym świetle, niż artysta był przedstawiany do tej pory. Wszystko zmieniła opowieść jego córki, która od lat także była w centrum skandalu.

Jest tak wiele dezinformacji. Byłam przez to wystawiona na każdy rodzaj upokorzenia. W ostatnich 20 latach on nakręcał machinę kpin, a ja próbowałam tylko dorastać. Bezsenne noce, ataki paniki – to wszystko przez jednego człowieka. Od dawna próbuję wyjaśnić ludziom, co przeżyłam. Nieważne, co czytaliście. To tylko wierzchołek góry lodowej – mówi Dylan Farrow.

Wiesław Gołas miał udar. Żona powiedziała, jak się teraz czuje legendarny aktorWiesław Gołas miał udar. Żona powiedziała, jak się teraz czuje legendarny aktorCzytaj dalej

Z historii przedstawionej przez twórców dokumentu wynika, że Woody Allen początkowo nie poświęcał rodzinie zbyt wiele czasu. Jego ówczesna żona Mia Farrow sama zajmowała się siedmiorgiem własnych dzieci. Reżyser chętnie kontynuował jej romans, ale nie chciał być obecny w życiu rodzinnym. Sytuacja zmieniła się, gdy w domu pojawiło się nowe adoptowane dziecko – Dylan.

Szybko stwierdziłem, że ta maleńka dziewczynka jest urocza. Coraz częściej trzymałem ją, przytulałem, bawiłem się z nią i kompletnie się w niej zakochiwałem, będąc przeszczęśliwym, że mogę być jej ojcem – opowiadał Allen.

Woody Allen zaczął przekraczać granice

Fakt, że zachowania Woody’ego Allena zaczęły przekraczać granice, zauważało otoczenie Dylan i sama dziewczynka. Siostra Mii Farrow opowiedziała o sytuacji, w której ojciec smarował plecy swojej córki kremem do opalania.

[…] wcierał go w plecy Dylan… i jego ręka powędrowała pomiędzy jej pośladki i… – muszę podkreślić, to był sugestywny gest – przejechał kciukiem między jej pośladkami z góry do dołu. Mia to zobaczyła i wyrwała mu krem z dłoni – opowiedziała siostra Mii.

O niepokojących praktykach ojca mówiła też sama Dylan Farrow, która przyznała, że Woody Allen korzystał z sytuacji, gdy przebywali sami, ucząc dziewczynkę, jak ma ssać jego kciuk. Świadkiem takiego zdarzenia miała być między innymi Priscilla Gilman, która była wówczas dziewczyną jednego z braci Farrow.

Pamiętam, jak siedzieliśmy razem na schodach naszego domu na wsi. Nikogo wokół nas nie było. On instruował mnie, jak mam ssać jego kciuka. Mówił, co mam robić z językiem. Myślę, że to trwało chwilę, ale dla mnie to była wieczność – wspomina Dylan.

Reżyser wreszcie udał się do psychologa na prośbę partnerki. Specjalista miał wtedy stwierdzić, że Allen przekracza granice w relacji z córką, jednak jego zachowania nie mają „podtekstu seksualnego”.

Co Woody Allen zrobił córce na strychu?

Do najmroczniejszych i przez lata ukrywanych zdarzeń było spotkanie Woody’ego Allena z małą Dylan na strychu latem 1992 roku. To właśnie wtedy reżyser miał dopuścić się molestowania swojej córki. Już siedmioletnia dziewczynka potwierdziła to na nagraniu z 5 sierpnia.

Dotykał moich prywatnych miejsc – powiedziała wtedy.

Czułam się w potrzasku. Przyciskał mnie do siebie. Mówił, że pojedziemy razem do Paryża, że będę w jego filmach. Potem mnie seksualnie napastował. Pamiętam, że próbowałam się skupić na pociągu brata, który tam leżał. I potem on w końcu przestał. Skończył – dodała Dylan po latach.

Temat nie został ukazany w pełni od lat 90. Jeszcze w 1992 roku Mia Farrow dowiedziała się, że Woody Allen miał uprawiać seks z jej inną córką, która wtedy była uczennicą liceum. Reżyser miał też przechowywać jej nagie zdjęcia.

Chociaż Allen nie został skazany za swoje czyny, to środowisko filmowe niemal całkowicie go wykluczyło. Reżyser nie mógł wydać swojego najnowszego filmu w Stanach Zjednoczonych, jednak na dystrybucję zgodził się producent z Włoch. Film dokumentalny „Allen v. Farrow” pojawi się na platformie HBO 22 lutego br.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy o Aleksandrze Kwaśniewskim, który zachorował na COVID-19. Były prezydent Polski opowiedział, jak się czuje. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News