Aleksander Kwaśniewski z żoną
Piotr Molecki/East News
Patryk Przybyłowski - 18 Lutego 2021

Aleksander Kwaśniewski choruje na COVID-19. Powiedział, jak się czuje

Aleksander Kwaśniewski wspólnie ze swoją małżonką od ponad 10 dni zmaga się z koronawirusem. Były prezydent właśnie zdradził w rozmowie z „Super Expressem”, jak obecnie się czuje. Wszystko wskazuje na to, że na horyzoncie pojawił się w końcu promyk nadziei.

Przypomnijmy, że wiadomość o zakażeniu Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskiej obiegła media 8 lutego. Potwierdziła ją wówczas Aleksandra Łaszewska, dyrektorka biura byłego prezydenta RP.

- Z przykrością potwierdzam, że pan prezydent otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Ma podwyższoną temperaturą i męczący kaszel. Obecnie przebywa w izolacji i jest pod opieką lekarzy. Mamy nadzieję, że z każdym dniem będzie czuł się coraz lepiej - powiedziała w rozmowie z PAP.

Zakażenie Kwaśniewskiego potwierdzono już 6 lutego i od razu zapadła decyzja o przeniesieniu go na izolację, na którą trafiła również jego małżonka. Po wykonaniu testu byłej pierwszej damie okazało się, że ona również zaraziła się koronawirusem.

Po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu Jolanta Kwaśniewska zdecydowała się zwrócić z apelem do wszystkich Polek i Polaków.

Tadeusz Rydzyk odpowie przed sądem. Chodzi o nieudostępnienie informacji publicznejTadeusz Rydzyk odpowie przed sądem. Chodzi o nieudostępnienie informacji publicznejCzytaj dalej

- Ta choroba jest jak podstępny wróg, który może zaatakować każdego i w każdych okolicznościach. Polakom się wydaje, że wszystko, co najgorsze, na pewno nie spotka akurat ich. Ale nie mamy najmniejszego pojęcia, w którym momencie nieszczęście może trafić nas - powiedziała była prezydentowa w rozmowie z „Super Expressem”.

Kwaśniewska przypomniała również, jak ważne jest trzymanie się wytycznych sanitarnych.

- Trzeba do minimum ograniczyć kontakty. Korzystać z maseczek z filtrami. Naprawdę robić wszystko, by nikomu nie zrobić krzywdy, bo to jest w tej chwili najważniejsze - dodała.

Teraz dziennikarze „SE” ponownie zwrócili się do Aleksandra Kwaśniewskiego z pytaniem, jak cała sytuacja prezentuje się po tych kilkunastu dniach. Były prezydent jest dobrej myśli, ponieważ objawy zaczynają powoli ustępować.

- Poprawia się, ale to długo idzie. Ciężko jest, bo to długotrwałe choróbsko. Jesteśmy świadomi, że skutki tej choroby będziemy odczuwać jeszcze bardzo długo. Ale myślimy, że najgorsze już za nami. Choć męczący kaszel wciąż nie pozwala normalnie funkcjonować, to przede wszystkim ustała gorączka - oznajmił Aleksander Kwaśniewski.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express, Gazeta.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News