Wielkanoc będzie wiązała się z kolejnym lockdownem?
Freepik freepik
Irmina Jach - 22 Lutego 2021

Wiemy, co może czekać Polaków na Wielkanoc. Przykre informacje o planowanych obostrzeniach

Wielkanoc będzie w tym roku zdominowana przez kolejną falę zarażeń koronawirusem, która zdaniem Adama Niedzielskiego stała się faktem. Rząd zapowiada wprowadzenie kolejnych obostrzeń sanitarnych. Prawdopodobnie czekają nas święta bez najbliższych osób.

W poniedziałek 22 lutego Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 3890 nowych i potwierdzonych przypadkach zarażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 i związanych z nim powikłań zmarło kolejne 17 osób. Najpoważniej jest w województwie mazowieckim, gdzie zanotowano aż 699 zachorowań.

Wielkanoc będzie wiązała się z kolejnym lockdownem?

Adam Niedzielski zdradził, że zdaniem rządu najwięcej zarażeń zostanie odnotowanych na przełomie marca i kwietnia, a więc w okresie wielkanocnym. Potwierdził to główny doradca premiera ds. COVID-19, który w programie „Newsroom” zapowiadał, że Polacy nie mogą liczyć na rodzinne święta.

- Tak samo, jak Boże Narodzenie, niestety - dodał Andrzej Horban.

Wątpliwości co do planów rządu nie mają także politycy opozycyjni. Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, który był gościem programu „Tłit”, uważa, że możemy spodziewać się kolejnego lockdownu.

Nie żyje podróżnik Aleksander Doba. Miał 74 lataNie żyje podróżnik Aleksander Doba. Miał 74 lataCzytaj dalej

- Na pewno na święta wielkanocne będzie znów wprowadzony lockdown- ocenił polityk.

Adam Niedzielski zapowiedział, że decyzje dotyczące ewentualnych obostrzeń zostaną podjęte jeszcze w tym tygodniu. Z ustaleń dziennikarzy Wirtualnej Polski wynika, że rząd rozważa ponowne zamknięcie stoków narciarskich z uwagi na problem z zachowaniem reżimu epidemiologicznego.

Prawdopodobnie politycy ograniczą także możliwość przebywania w hotelach osobom poniżej osiemnastego roku życia. Niewykluczone jest zamknięcie galerii handlowych oraz powrót do nauczania w trybie zdalnym. Taka sytuacja będzie mieć miejsce, jeśli dzienne raporty zachorowań przekroczą 20 tysięcy przypadków.

- Myślę, że możemy, patrząc na wyniki, powiedzieć o tym, że trzecia fala pandemii już jest w Polsce - mówił minister zdrowia dodając, że w poprzednich tygodniach zauważono tendencję zmniejszenia obłożenia łóżek, która w ciągu ostatnich kilku dni uległa odwróceniu.

Rząd planuje także wprowadzenia kontroli na granicach. Obywatele wracający do kraju będą zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19. Najprawdopodobniej pojawi się również nowa rekomendacja dotycząca zasłaniania nosa i ust, na mocy której Polacy będą musieli zrezygnować z noszenia chust i przyłbic.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News