wiadomości TVP widzowie zniesmaczeni
Fot. TVP Screen
Mateusz Sidorek - 5 Marca 2021

Wszystko poszło na żywo w TVP. Absurdalna pomyłka w "Wiadomościach"

W programie „Wiadomości” TVP doszło do rażącej wpadki. Widzowie stacji odkryli, że podczas przekazania informacji o ataku nożownika w Szwecji doszło do przekłamania. Wszystko działo się podczas emisji programu na żywo. W trakcie czwartkowego wydania materiał o dramatycznym wydarzeniu, które miało miejsce w Vetlandzie, zilustrowano ujęciami z Dublina.

W czwartek 4 marca widzowie programu „Wiadomości” TVP mogli się mocno zdziwić, oglądając materiał poświęcony atakowi nożownika w centrum Vetlandy w Szwecji. Jedna z osób, która śledziła emisję na żywo, zauważyła, że publiczny nadawca nie pokazuje ujęć ze szwedzkiej miejscowości, ale stolicy Irlandii – Dublina.

Podczas czwartkowego wydania „Wiadomości” TVP czas antenowy poświęcono dramatycznemu wydarzeniu, do którego doszło w Szwecji. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Polską Agencję Prasową w środę 3 mara po południu w centrum szwedzkiej miejscowości, która liczy około 20 tysięcy mieszkańców, obywatel Afganistanu ranił nożem 7 osób w pobliżu dworca kolejowego.

„Wiadomości” TVP z kolejną wpadką

Zdarzenie, o którym poinformowano na łamach programu „Wiadomości” TVP, wstrząsnęło Europą. Z doniesień wynika, że Afgańczyk zaatakował przypadkowych mężczyzn między innymi w kiosku przy dworcu, przed sklepem spożywczym oraz kwiaciarnią. Stan ofiar jest stabilny.

Warto zaznaczyć, że Vetlanda znajduje się w południowej Szwecji, w regionie administracyjnym Jönköping, ale widzowie oglądający czwartkowy materiał TVP zobaczyli zupełnie inną miejscowość. Wydawcy pokazali ujęcia z Dublina.

Okazało się, ile wynosi emerytura Gienka z Okazało się, ile wynosi emerytura Gienka z "Rolnicy. Podlasie". Pracował przez 42 lataCzytaj dalej

Na antenie publicznego nadawcy poruszono problem imigrantów w Szwecji. Wypowiedzi w telewizji udzielił doktor Grzegorz Gil, ekspert ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, który zaznaczył, że „Szwedzi znajdują się na tykającej bombie zegarowej”.

Przekłamanie informacji w „Wiadomościach” TVP

Gdy na łamach „Wiadomości” TVP specjalista Grzegorz Gil opowiadał o problemach imigrantów, widzowie oglądali ujęcia z Dublina. Najpierw na ekranie pojawił się charakterystyczny most O’Connell Bridge, który znajduje się nad rzeką Liffey.

Po jednym z najbardziej znanych miejsc w stolicy Irlandii TVP wyemitowało ujęcie ulicy, która również z pewnością nie leży w Szwecji. Prawdopodobnie to również kadr z Dublina, na co wskazują piętrowe autobusy oraz napisy na budynkach.

Trudno powiedzieć, dlaczego doszło do tak rażącej wpadki. Wiadomość o tym incydencie została przekazana redakcji „Wirtualnej Polski” przez jednego z czytelników. Poniżej przedstawiamy kadry z czwartkowego wydania „Wiadomości” TVP z ujęciami z Dublina.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niebezpiecznym mężczyźnie, który napada i okrada kobiety we Wrocławiu. Policja apeluje o pomoc przy ustaleniu tożsamości podejrzanego. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Wiadomości TVP zaliczyły wpadkę

Z: TVP Screen

Wiadomości TVP zaliczyły wpadkę

Z: TVP Screen

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News