wiadomości tramwaj uderzył
youtube.com Polskie Radio Łódź
Mateusz Sidorek - 1 Lutego 2021

Łódź: Poważny wypadek tramwaju. Kilku pasażerów odniosło obrażenia

Media przekazały dramatyczne wiadomości z Łodzi. Wiozący pasażerów tramwaj miał groźny wypadek. Pojazd wypadł z szyn i uderzył w kolumnę estakady. Zgodnie z informacjami potwierdzonymi przez lokalne służby trzy osoby odniosły obrażenia. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 1 lutego po południu przy alei Włókniarzy.

Z wiadomości przekazanych przez portal „Wirtualna Polska” wynika, że w poniedziałek 1 lutego w Łodzi doszło do poważnego wypadku z udziałem tramwaju. Pojazd linii nr 8 jechał w kierunku osiedla Teofilów, wioząc pasażerów. Zdarzenie miało miejsce po południu w pobliżu dworca Kaliskiego.

Jak donoszą dramatyczne wiadomości portalu „lodz.wyborcza.pl", z szyn wypadł przegubowy model NF6D. W trakcie uderzenia w słup pod estakadą na alei Włókniarzy doszło do rozerwania się tramwaju. Według nieoficjalnych informacji wyniku zdarzenia obrażenia odniosły trzy osoby.

Nieoficjalne wiadomości: ranni mają jedynie stłuczenia

Na szczęście z nieoficjalnych wiadomości, które przekazał portal „Wirtualna Polska”, wynika, że ranni pasażerowie mają jedynie stłuczenia. Nie potwierdzono informacji o poważnych obrażeniach u osób, które jechały tym tramwajem.

W trakcie zderzenia z kolumną doszło do rozerwania modelu NF6D na przegubie pojazdu. Wydarzenie to doprowadziło do utrudnień w komunikacji. Na alei Włókniarzy wstrzymano ruch tramwajowy w obie strony.

Łukasz Szumowski nagle zniknął. Dziennikarze dotarli do b. ministraŁukasz Szumowski nagle zniknął. Dziennikarze dotarli do b. ministraCzytaj dalej

Po wypadku uruchomiono też autobusową komunikację zastępczą. Jak dotąd nie ustalono, jakie są przyczyny zdarzenia. Służby rozpoczęły czynności prowadzące do usunięcia skutków wydarzenia i wyjaśnienia okoliczności.

Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, do wykolejenia się tramwaju doszło na zwrotnicy o godzinie 15:31. Informacje te potwierdził Piotr Wasiak z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi.

Do zdarzenia z udziałem tramwaju linii 8, jadącego w kierunku osiedla Teofilów, doszło w poniedziałek około godz. 15.30. Obecnie trwa usuwanie skutków wypadku i wyjaśnianie jego przyczyn – słowa Piotra Wasika cytuje „interia.pl".

Poszkodowane są trzy osoby– dodał na łamach „Gazety Wyborczej”. Oprócz informacji uzyskanych oficjalną drogą, na YouTube pojawiło się także nagranie z miejsca zdarzenia. Opublikowało je Polskie Radio Łódź i na przebitkach widzimy, jak duża jest skala zniszczeń. Nie da się ukryć, że wygląda to naprawdę niebezpiecznie.

Policja podała wiadomości o bezpieczeństwie w 2020 roku

Warto przypomnieć, że polska policja na swojej oficjalnej stronie przekazała wiadomości dotyczące między innymi bezpieczeństwa w ruchu oraz przestępstw w roku 2020 roku. W raporcie możemy znaleźć dokładne statystyki i porównanie do roku 2019.

Okazuje się, że pod wieloma względami doszło do poprawy – szczególnie pod względem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wzrasta również wykrywalność przestępstw służb, choć służby podkreśliły, że nadal muszą pracować nad poprawą wyników.

Jeśli interesują was szczegóły podsumowania 2020 roku przez policję, możecie przeczytać o nim w naszym artykule. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska/Gazeta Wyborcza/Interia.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News