tvp nie żyje
Pixabay.com Henryk Niestrój
Mateusz Sidorek - 14 Lutego 2021

TVP przekazało tragiczne informacje. Nie żyje Marek Maldis, dziennikarz stacji

TVP potwierdziło informacje o śmierci Marka Maldisa. Dziennikarz przez lata związany był z Telewizją Polską. Pracował również jako reżyser filmów dokumentalnych oraz publicysta. Odszedł w wieku 72 lat. Przed śmiercią Maldis zaraził się koronawirusem. Smutna wiadomość pojawiła się także na jego profilu facebookowym.

Marek Maldis przez lata współpracował między innymi z TVP Warszawa. Dziennikarz należał również do Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Wyreżyserował między innymi takie tytuły jak „Pisarz, historyk… szpieg?”, „13 lat 13 minut” oraz „Po co ci te chłopy? Rzecz o Karolu Lewakowskim”. Wiele produkcji dokumentalnych poświęcił stolicy.

Publicysta związany z TVP przyszedł na świat w 1949 roku. Marek Maldis ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim. To właśnie w stolicy zrealizował wiele swoich znanych filmów dokumentalnych. Na antenie TVP1 ukazały się takie produkcje jak „Prezydenci Warszawy” czy „Wydarzenia tygodnia”. Reżyser otrzymał nagrodę „Zasłużony dla Warszawy”.

Nie żyje dziennikarz TVP. Marek Maldis miał 72 lata

Wiadomość o śmierci Marka Maldisa została potwierdzona przez TVP. Również na oficjalnym profilu facebookowym reżysera pojawiła się informacja o pożegnaniu dziennikarza. Smutną nowinę przekazała Elżbieta Komorowska.

Jak się dowiedzieliśmy, Marek Maldis zaraził się koronawirusem i chorował na COVID-19. Dziennikarz ostatecznie przegrał walkę z chorobą.

Zenek Martyniuk wystąpi w Teatrze Wielkim w Łodzi. Koncert wyemituje TVPZenek Martyniuk wystąpi w Teatrze Wielkim w Łodzi. Koncert wyemituje TVPCzytaj dalej

Piszę na Marka profilu aby powiadomić jego przyjaciół i znajomych. Dzisiaj odszedł ten Wspaniały Człowiek zostawiając wielki ból w mym sercu. Przegrał nie fair walkę z podstępnym Covid-19 – podpisała się Elżbieta Komorowska.

Podczas kariery Marek Maldis został nagrodzony „Złotym Ekranem” w uznaniu za stworzenie programów publicystyki historycznej. Ze szczególnie ciepłym odbiorem spotkał się magazyn „Dawniej niż wczoraj”.

Dziennikarz TVP zakochany w Warszawie

Zarówno podczas współpracy z TVP, jak i w wolnym czasie Marek Maldis eksplorował Warszawę, odkrywając jej nowe zakątki. Publicysta poświęcił stolicy wiele filmów dokumentalnych, badając jej historię.

Maldis w przerwach od pracy oddawał się aktywności fizycznej. Dziennikarz miał wiele pasji. Do największych z nich należały tenis oraz jazda konna. Publicysta był też maratończykiem.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez media Marek Maldis odpowiada za stworzenie pierwszej Warszawskiej Edukacyjnej Ścieżki Biegowej na Kępie Potockiej.

W swojej karierze dziennikarz raz był aktorem. Marek Maldis wystąpił w filmie „Do widzenia wczoraj.Dwie krótkie komedie o zmianie systemu”, wcielając się w rolę prezentera telewizyjnego.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o kulisach tragicznej sprawy śmierci dwóch chłopców w Turzanach. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

TVP nie żyje

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News