Zwiastun TVP Kobieta
tvp.info/ Twitter/ kadr z wideo/ https://twitter.com/tvp_info/status/1368935640616820736
Artur Łokietek - 8 Marca 2021

TVP zrobiło widzom prezent na Dzień Kobiet. Wybuchła burza w komentarzach

TVP chwali się „wyjątkowym prezentem” na Dzień Kobiet. Jest nim nowy kanał TVP Kobieta. Niestety, nie wszyscy internauci przyjęli pomysł równie entuzjastycznie. Wiele osób nie kryje głosów oburzenia, choć pojawiają się też pochlebne opinie.

Telewizja Polska staje się coraz większym molochem jeżeli chodzi o rynek nadawców telewizyjnych. Jacek Kurski już od dłuższego czasu zapowiadał ekspansję stacji, która rozwijana ma być o nowe kanały.

Jakkolwiek TVP mogłoby starać się o naprawę swojego wizerunku i przedstawienie widzom szerszej oferty, internauci raczej nie dadzą się tak łatwo przekonać. Z okazji Dnia Kobiet wystartowała nowa inicjatywa, która nie została przyjęta tak, jak liczyliby włodarze stacji.

Na Twitterze tvp.info pojawiła się dziś krótka wiadomość związana bezpośrednio z Dniem Kobiet. „Wyjątkowy prezent na Dzień Kobiet od TVP” – czytamy. Informację ilustruje fragment Wiadomości pokazujący zwiastun nowego kanału, TVP Kobieta.

Głosów oburzenia wobec już wcześniej zapowiadanej nowości nie brakło od początku. Wiele osób zarzucało nadawcy, że ma bardzo ograniczony i archaiczny pogląd dotyczący płci pięknej, promując kanał zwiastunem z popularnymi prezenterkami i dziennikarkami wykonującymi schematyczne i stereotypowe czynności domowe.

Duchowni złożyli życzenia z okazji Dnia Kobiet. Wielkie oburzenie w sieciDuchowni złożyli życzenia z okazji Dnia Kobiet. Wielkie oburzenie w sieciCzytaj dalej

TVP Kobieta, czyli niechciany prezent?

TVP Kobieta ma w domyśle być tworem skupionym wyłącznie na kobietach. Emitowane będą programy związane z tematyką lifestyle'ową i poradnikową. Zgodnie z zapowiedziami ma być „pełen inspiracji”.

- Stacja będzie wyróżniać się dobrą, nowoczesną i zróżnicowaną ofertą programową, więc każda kobieta znajdzie tu coś dla siebie – zapowiadała dyrektor nowego kanału Iwona Bocian-Zaciewska.

Pod wpisem na Twitterze posypała się lawina, zwykle niepochlebnych, komentarzy. Internauci nie mogą zdzierżyć, że TVP rzekomo ogłupia swoich widzów i promuje partię, która kompletnie nie interesuje się prawami kobiet. Cały czas w końcu nie milkną echa ustawy dotyczącej zakazu aborcji w naszym kraju.

Wyjątkowy prezent Polki dostały od was 22 października 2020, jeden wystarczy” – głosi wpis nawiązujący do kontrowersyjnego zakazu aborcji eugenicznej. „No, piękny prezent. To jakby zaprosić znajomych na kolację, obiecując niespodziankę, którą ma być pochwalenie się drogim samochodem w garażu gospodarza” – twierdzą inni.

Nie oznacza to, że w internecie pojawiły się wyłącznie negatywne opinie. Niektórzy chwalą pomysł i nie mogą doczekać się oglądania emitowanych tam programów. Zgodnie z wyjaśnieniami Jacka Kurskiego, TVP Kobieta nie należy do najtańszych „prezentów”. W pierwszym roku kosztować ma 15 mln zł, aby w kolejnych latach pochłaniać już 17,8 mln zł. Warto przypomnieć, że zarówno TVP jak i Polskie Radio otrzymały w ciągu ostatnich 4 lat łącznie aż 5 mld rekompensaty abonamentowej zapisanej w ustawie budżetowej.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: o2.pl, Gazeta Krakowska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News