Zapalona świeczka
Pixabay.com Henryk Niestrój
Artur Łokietek - 8 Marca 2021

TVP przekazało tragiczne informacje. Nie żyje Bożena Walewska, dziennikarka stacji

Wielki cios dla polskiego dziennikarstwa. W niedzielę zmarła Bożena Walewska, dziennikarz, redaktor i wydawczyni Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia. W swojej karierze współtworzyła program „Ziarno”.

Odeszła redaktor Bożena Walewska. To wielka strata dla polskiego dziennikarstwa, gdyż była ona związana z tą branżą od wielu lat. W swojej karierze doprowadziła do powstania znanych telewizyjnych programów.

- Z wielkim smutkiem zawiadamiam, że w niedzielę, 7 marca odeszła do Pana nasza Koleżanka redaktor Bożena Walewska – czytamy na oficjalnej stronie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Informacje o śmierci wieloletniej współpracowniczki Telewizji Polskiej potwierdziła także członkini Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Teresa Bochwic. „Dziś rano zmarła Bożena Walewska, dziennikarka, prowadziła "deskę ratunku" SDP przed bezrobociem dziennikarzy, sekretarz dziecięcych grup KIKowskich w stanie wojennym, gdy szefem była Izabela Dzieduszycka. Przyjaciółka, mądra, sprawiedliwa” – czytamy.

Walewska była absolwentką studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Warszawskim. W 1977 roku została członkinią Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W ciągu swojego życia współtworzyła wiele popularnych programów dla dzieci i młodzieży.

Duchowni złożyli życzenia z okazji Dnia Kobiet. Wielkie oburzenie w sieciDuchowni złożyli życzenia z okazji Dnia Kobiet. Wielkie oburzenie w sieciCzytaj dalej

Zmarła dziennikarka Bożena Walewska

Od 1975 roku była dziennikarką, redaktorką i wydawczynią Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia. Jednym z jej najpopularniejszych programów było „Ziarno”, czyli katolicki program dla dzieci i ich rodziców.

Wielu z nas może kojarzyć emitowany w niedzielne poranki w TVP1 program. Jego głównym zadaniem była ewangelizacja dzieci, a także propagowanie religii oraz różnych młodzieżowych zespołów pieśni religijnej.

Za „Ziarno” Bożena Walewska zdobyła Nagrodę Prezesa Telewizji. Był to także najpopularniejszy program, do powstania którego się przyczyniła.

17 lat temu stworzyła w Stowarzyszeniu i prowadziła samodzielnie Dziennikarską Samopomoc Koleżeńską DeSKa. Tyle też lat walczyła z chorobą nowotworową, którą niestety przegrała. We wszystkim, co robiła, była szlachetna, prawa, koleżeńska. Kochała Boga, Polskę i ludzi” – informuję SDP.

Walewska niosła również dobro w postaci pomocy swoim kolegom po fachu. W ciągu ostatnich lat życia zaangażowana była w poszukiwanie pracy dla dziennikarzy za pośrednictwem organizacji DeSKa.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: sdp.pl, tvp.info, Twitter/Teresa Bochwic, wirtualnemedia.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News