Zapalona świeczka
Kyle/ Unsplash
Artur Łokietek - 9 Marca 2021

Nie żyje Jerzy Wicherek, ceniony polski dziennikarz

Nie żyje Jerzy Wicherek, wieloletni pracownik oraz zastępca redaktora naczelnego „Tempa”. W swoim życiu wydał także wiele publikacji książkowych. Dziennikarz zmarł w wieku 73 lat w Krakowie.

Wielka strata dla polskiego dziennikarstwa. Zmarł ceniony i znany Jerzy Wicherek, dziennikarz sportowy, który przez wiele lat współpracował z krakowskim „Tempem”.

Wicherek przez całe życie związany był z dziennikarstwem, przejawiał także wielką pasję do sportu. Dlatego też połączył obie te dziedziny i został jednym z najbardziej kojarzonych krakowskich redaktorów.

Urodził się 28 kwietnia 1947 w Bielsku Białej. Liceum ukończył w rodzinnych Czechowicach-Dziedzicach. W kolejnych latach wykazał się jako pojętny uczeń i świetny dziennikarz.

Studiował w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie zdał filologię polską. Z dziennikarstwem profesjonalnie związał się na początku lat 70. Na samym początku tworzył teksty dla „Dziennika Polskiego”, aby później związać się m.in. z „Echem Krakowa”.

Syn Martyniuka skazany na więzienie. Wyrok nieprawomocnySyn Martyniuka skazany na więzienie. Wyrok nieprawomocnyCzytaj dalej

Zmarł ceniony polski dziennikarz sportowy

Jego kariera osiągnęła szczególny szczyt w 1984 roku, gdy związał się z krakowskim „Tempem”. Był tam redaktorem i wieloletnim zastępcą redaktora naczelnego. Pracował tam aż do swojej emerytury.

W swoim życiu imał się różnej tematyki, choć szczególnie upodobał sobie pisanie o koszykówce, narciarstwie alpejskim i kolarstwie. Co ciekawe, dwukrotnie relacjonował także Igrzyska Olimpijskie - zimowe w Nagano (w 1998 roku) i letnie w Sydney (w 2000 roku).

Związany był z kolarstwem, gdyż towarzyszył wielu cenionym wydarzeniom zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Pojawiał się na mistrzostwach świata, Wyścigu Pokoju a nawet Tour de Pologne.

W swoim życiu napisał i wydał różne książki, choć bez wątpienia jedną z jego największych zasług dla polskiego sportu jest współtworzenie „Wielkiej Encyklopedii Sportu", która wydana została w 2006 roku.

Poinformowano, iż pogrzeb Jerzego Wicherka zaplanowany jest na 12 marca i odbędzie się na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: radiozet.pl, tvp.info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News