Edward Miszczak
Jan Bielecki/East News
Artur Łokietek - 13 Marca 2021

TVN odpowiada na krytykę TVP ws. Telekamer. Szef stacji pokazał klasę

Edward Miszczak wypowiedział się na temat niedawnych Telekamer 2021. To właśnie stacja TVN zdobyła w nich najwięcej statuetek, co wyraźnie rozzłościło Telewizję Polską. „Dziękujemy widzom i internautom, bo nagrody przyznawane ich głosami są najcenniejsze” – wyjaśnił Miszczak.

Tegoroczna gala Telekamer 2021 okazała się być kolejnym gwoździem do trumny TVP, która wyraźnie dała po sobie poznać, jak bardzo czuje się zbulwersowana całą sytuacją. TVN zgarnął bowiem aż sześć statuetek.

Nagrody odebrali: Piotr Kraśko (prezenter informacji), Bartek Jędrzejak (prezenter pogody), Przemek Kossakowski (osobowość telewizyjna), Małgorzata Socha (aktorka), Maciej Stuhr (aktor) oraz twórcy drugiego sezonu popularnego serialu „BrzydUla” (najlepszy serial). TVP nie mogło przełknąć tej gorzkiej pigułki.

TVP wyemitowało nawet specjalne wydanie „Wiadomości”. Materiał rozpoczął się uliczną sondą, w której widzowie wyrażali rzekome ubolewanie nad tym, że „tak świetny” serial jak „Stulecie winnych” nie doczekał się nagrody. Później rzucano inwektywy w kierunku największego konkurenta.

- [Wydawnictwo Bauer, organizator wydarzenia – dop. red.] zakpiło sobie z najlepszej woli i uczciwości widzów TVP biorących udział w plebiscycie i przekształciło Telekamery w narzędzie walki z Telewizją Polską, jaką wypowiedziały TVP już niektóre inne media działające w Polsce – czytamy w oficjalnym oświadczeniu publicznego nadawcy.

Dolny Śląsk: nie żyje trzech mężczyzn, czwarty walczy o życieDolny Śląsk: nie żyje trzech mężczyzn, czwarty walczy o życieCzytaj dalej

TVN komentuje całe zajście z klasą

TVN Grupa Discovery zdecydowała się skomentować całe zajście. Edward Miszczak, dyrektor programowy i członek zarządu TVN, podziękował w specjalnym oświadczeniu widzom i publice.

- Dziękujemy widzom i internautom, bo nagrody przyznawane ich głosami są najcenniejsze, najlepiej świadczą o sile oddziaływania naszych produkcji i to niezależnie od tego, kiedy, gdzie, na jakiej platformie i urządzeniu są przez nich oglądane – czytamy w tekście cytowanym przez portal Onet.pl.

- Wszystkim nagrodzonym gratulujemy statuetek, ale przede wszystkim uwagi i docenienia ze strony widzów – komentuje z klasą Miszczak. - Historie, które opowiadamy, ich bohaterowie, ale i prowadzący jak nikt inny potrafią trafić do serc i umysłów widzów. W newsach, telewizji śniadaniowej, serialach i wszystkich innych programach pracują dziś dla nas najlepsi, niezwykłe talenty, wyraziste osobowości telewizyjne – czytamy.

TVN wyjawił również, że ich platforma streamingowa Player.pl cieszy się olbrzymią popularnością – to lider wśród innych serwisów VOD.

Co ciekawe, zdaniem TVN-u, oglądalność w nowym sezonie wiosennym zaczęła się bardzo dobrze. „Fakty” są obecnie najchętniej oglądanym programem informacyjnym w telewizji, zaś nagrodzony Telekamerą serial „BrzydUla 2” również bije rekordy oglądalności.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Onet.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News