Szymon Hołownia nie ma wykształcenia wyższego
Instagram/Szymon Hołownia
Irmina Jach - 28 Lutego 2021

Wyszło na jaw jakie wykształcenie ma Szymon Hołownia

Szymon Hołownia zdobył popularność i uwielbienie Polaków jako gospodarz programu rozrywkowego „Mam Talent”. Debiut polityczny dziennikarza wzbudził niemałe zainteresowanie. Mało kto wiedział, że kandydat na prezydenta nie skończył żadnych studiów.

Szymon Hołownia może pochwalić się imponującą karierą telewizyjną. Jako dziennikarz zadebiutował pod koniec lat 90. Był wówczas redaktorem działu kultury „Gazety Wyborczej”, a następnie felietonistą i redaktorem działu społecznego „Newsweek Polska”. Prawdziwy sukces odniósł jednak dopiero dzięki współpracy ze stacją TVN.

Szymon Hołownia nie ma wykształcenia wyższego

Szymon Hołownia jest absolwentem Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Białymstoku. To wtedy postawił pierwsze kroki przez kamerą - zagrał w etiudzie filmowej zrealizowanej w 1994 roku w Klubie Filmowym „Projektor” w Białymstoku.

Po maturze przez pięć lat był studentem warszawskiej prywatnej uczelni SWPS, ale nigdy nie zdobył wykształcenia wyższego. Podczas jednego z wywiadów dla programu „Graffiti” przyznał, że nie ma żadnych kompleksów na tym punkcie.

Kandydat na prezydenta tłumaczył dziennikarzom, że wielu wybitnych polityków nie ukończyło studiów. Jako przykład podawał ostatniego prezesa Rady Ministrów PRL Tadeusza Mazowieckiego. Przy okazji wyśmiał także doktoranckie wykształcenie Andrzeja Dudy.

Justyna Żyła opublikowała zdjęcie z wymownym szczegółem tuż po zwycięstwie byłego mężaJustyna Żyła opublikowała zdjęcie z wymownym szczegółem tuż po zwycięstwie byłego mężaCzytaj dalej

- A co wynika z tego, że Andrzej Duda jest doktorem prawa i w taki sposób prowadzi sprawy związane z sądownictwem? - pytał Szymon Hołownia.

Po zakończeniu ścieżki edukacyjnej obecny polityk skupił się na karierze publicystycznej. „Gazeta Wyborcza” i „Newsweek Polska” to niejedyne magazyny, z którymi współpracował. Artykuły Szymona Hołowni można było czytać także w: „Rzeczpospolitej”, „Przewodniku Katolickim”, „Tygodniku Powszechnym”, „Więzi”, „Machinie”, „Kulturze Popularnej” i „Wprost”.

Przez pięć lat dziennikarz pełnił funkcję dyrektora programowego telewizji Religia.tv. Swoich sił próbował również w rozgłośniach radiowych. Pracował dla Radia Białystok, Vox FM i Radia PiN. Współpracę ze stacją TVN rozpoczął w 2007 roku.

Początkowo prowadził jedynie przegląd prasy w programie śniadaniowym „Dzień Dobry TVN”. Jego umiejętności zostały zauważone, co zaowocowało angażem w „Mam Talent”. Wraz z Marcinem Prokopem przez ponad dekadę zapowiadali uczestników show i wspierali ich podczas występów scenicznych.

Szymon Hołownia jest także utalentowanym i bardzo płodnym pisarzem. Napisał blisko dwadzieścia książek, głównie o tematyce religijnej. Przed kilkoma laty zaangażował się w działalność charytatywną, zakładając oddział Pomocy Maltańskiej i dwie fundacje. Przed laty był ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express/Wikipedia/zyciorysy.pl/naTemat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News