Pożar w szpitalu
Facebook.com/OspKamienica
Monika Majko - 24 Lutego 2021

Bielsko-Biała: pożar w szpitalu. Pod pacjentką zapaliło się łóżko

Do dramatycznych wydarzeń doszło na Oddziale Medycyny Paliatywnej w Beskidzki, Centrum Onkologii w Bielsku-Białej. Pod jedną z pacjentek zapaliło się łóżko, a na miejsce natychmiast wezwano służby. Śledczy ustalili prawdopodobną przyczynę pożaru w szpitalu.

Pacjentka szpitala, pod którą zapaliło się łóżko, doznała rozległych poparzeń ciała i została przetransportowana na leczenie do placówki w Siemianowicach Śląskich. Teraz służby wyjaśniają przyczynę pojawienia się ognia w szpitalnej sali.

Szpitalne łóżko stanęło w ogniu

Do groźnego zdarzenia doszło we wtorek późnym wieczorem na terenie Beskidzkiego Centrum Onkologii w Bielsku-Białej w województwie śląskim. Miejscowe służby otrzymały zgłoszenie o pożarze na Oddziale Medycyny Paliatywnej około godziny 23:30.

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano jednostki straży pożarnej oraz policję. Kiedy służby dotarły do szpitala, pożar został już ugaszony za pomocą gaśnic proszkowych przez personel placówki.Potwierdzono, że zapłonęło łóżko jednej z pacjentek oddziału paliatywnego.

- Usłyszałam alarm z systemu przeciwpożarowego, natychmiast otworzyłam bramę do szpitala. Dwie osoby z pacjentów chodzących schroniły się na portierni pod moją opieką - relacjonowała w rozmowie z serwisem beskidzka24.pl pracownica ochrony szpitala.

Nie żyje 8-letnia Sara. Od ponad 2 lat walczyła z glejakiem mózguNie żyje 8-letnia Sara. Od ponad 2 lat walczyła z glejakiem mózguCzytaj dalej

- Dwadzieścia osób zostało ewakuowanych i przebywało na przedsionku szpitala - przekazała st. kpt. Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, cytowana przez portal bielskobiala.naszemiasto.pl.

Kobieta, pod którą zapaliło się łóżko, żyje, jednak doznała dotkliwych poparzeń ciała. Poszkodowanej pacjentce natychmiast udzielono pomocy, a następnie została przetransportowana na dalsze leczenie do placówki w Siemianowicach Śląskich.

Na miejscu służby udzieliły również pomocy trzem pielęgniarkom z Oddziału Medycyny Paliatywnej, które wymagały podania tlenu. W przypadku pracownic szpitala nie było jednak konieczności ich hospitalizacji.

Miejscowi policjanci będą teraz wyjaśniali przyczynę pożaru w szpitalu, a także dokładny przebieg zdarzeń. Jak ustaliła jednak nieoficjalnie redakcja Radia Bielsko, ogień mógł zostać zaprószony na łóżku pacjentki przez niedopałek papierosa.

W akcji ratunkowej brały udział cztery jednostki straży pożarnej, w tym jedna wojskowa. Po opanowaniu sytuacji w szpitalnej sali strażacy sprawdzili na obecność tlenku węgla wszystkie pomieszczenia na trzech kondygnacjach budynku, jednak nie stwierdzono zagrożenia.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: WP/Nasze miasto

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News