Świat według Kiepskich inny aktor
Fot. Facebook/Świat Według Kiepskich
Mateusz Sidorek - 1 Marca 2021

Wydało się, kto początkowo miał grać Ferdka Kiepskiego. Doskonale go znacie, byłby o wiele lepszy?

Trudno byłoby sobie wyobrazić „Świat według Kiepskich” bez Andrzeja Grabowskiego w roli Ferdka Kiepskiego. Okazuje się, że do tej kreacji początkowo przymierzano innego aktora. Producenci popularnego serialu złożyli propozycję Januszowi Rewińskiemu. Ostatecznie jednak artysta nie znalazł się w obsadzie.

Andrzej Grabowski prawdopodobnie już zawsze będzie kojarzony ze „Światem według Kiepskich”. Odtwórca roli Ferdynanda Kiepskiego stał się jedną z ulubionych postaci wśród widzów. Dlatego wiele osób może być zdziwionych faktem, że aktor nie był pierwszym wyborem producentów.

Jak donosi portal „Plejada”, początkowo twórcy serialu „Świat według Kiepskich” zwrócili się z propozycją zagrania Ferdka do Janusza Rewińskiego. Aktor znany z filmu „Kiler” oraz „Kiler-ów 2–óch” jednak odmówił.

Popularny „Siara” miał zagrać w „Świecie według Kiepskich”

Dzisiaj wielu widzów może się jedynie zastanawiać, jak słynny „Siara” sprawdziłby się w „Świecie według Kiepskich”. Oczywiście obecnie trudno sobie wyobrazić, że to nie Andrzej Grabowski gra popularnego Ferdka.

Gdyby jednak puścić wodzę fantazji i umieścić Janusza Rewińskiego w kultowym już serialu emitowanym przez Polsat, może okazać się, że „Siara” także byłby dobrym wyborem. Janusz Rewiński to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich aktorów, który wielokrotnie bawił widzów.

Już w poniedziałek klienci rzucą się do Biedronki. Bezkonkurencyjna oferta na wiele produktówJuż w poniedziałek klienci rzucą się do Biedronki. Bezkonkurencyjna oferta na wiele produktówCzytaj dalej

Ceniony aktor i satyryk otrzymał propozycję od twórców serialu, którzy przesłali Januszowi Rewińskiemu scenariusz kilku odcinków „Świata według Kiepskich”. Artysta zapoznał się z treścią i ostatecznie odmówił.

„Siara” zrezygnował ze „Świata według Kiepskich”, a później ofert było coraz mniej

Najwyraźniej „Siara” nie widział się w „Świecie według Kiepskich”. Niestety później większość producentów przestało brać go pod uwagę. Propozycji było coraz mniej, a Janusz Rewiński zaczął się z tym godzić.

Aktor przyznał podczas wywiadu udzielonego na łamach magazynu „Polityka”, że zainteresowanie jego osobą bardzo zmalało. Jak sam oświadczył, jego przygoda z telewizją się zakończyła.

Skończył się już zawód satyryka. Jest pełno epigonów, podrabiaczy i amatorów. Mnie się nie zatrudnia. TVP ze mnie zrezygnowała, ja zrezygnowałem z TVN, kinematografia nie istnieje. Był sobie Siara, był Nowak, zagrałem kilka kawałków, to może już wystarczy – mówił wówczas.

Janusz Rewiński pogodził się z tą sytuacją i postanowił wyprowadzić się z miasta. Satyryk zamieszkał na wsi i zajął się dbanie o gospodarstwo.

Na 12 hektarach ziemi mam las, stawy rybne, łąki i pastwiska. Hoduję cztery konie, dziesięć owiec, cztery kozy, kury i kaczki. Koszę łąki, suszę siano, wycinam gałęzie, zabezpieczam sobie opał – drewno na zimę.Gdybym od rana do nocy nie zajmował się rolnictwem, na które sam siebie skazałem, to chyba bym zwariował albo coś złego by się ze mną stało – opowiedział na łamach „Wirtualnej Polski”.

Dzisiaj możemy jedynie się domyślać, że Janusz Rewiński sprawdziłby się jako Ferdek Kiepski. Jednak wielu fanów „Świata według Kiepskich” pewnie jest zadowolonych, że to Andrzej Grabowski otrzymał angaż.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o Kubie Wojewódzkim i jego dziewczynie. Popularny dziennikarz po raz pierwszy pochwalił się swoją ukochaną. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Plejada.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News