Sienkiewicz walka spadek
Fot. Wikimedia Paweł Matyka CC BY-SA 4.0
Mateusz Sidorek - 19 Lutego 2021

Walka o spadek po Krystynie Sienkiewicz. Sprawa utknęła w sądzie

Krystyna Sienkiewicz niespodziewanie zapisała cały swój majątek bratankowi. Choć Kuba Sienkiewicz otrzymał w spadku dom na warszawskich Bielanach i ziemię w Świdrze, których wartość szacuje się nawet na 4 miliony złotych, to okazuje się, że musi stoczyć walkę sądową z rodziną, która ubiega się o swoje prawa do testamentu.

Krystyna Sienkiewicz zmarła już cztery lata temu. Po odczytaniu testamentu okazało się, że aktorka teatralna przepisała bratankowi Kubie dom na warszawskich Bielanach i ziemię w Świdrze. Choć muzyk mógł się ucieszyć, to o prawo do majątku upomniała się adoptowana córka Krystyny, Julia i jej siostra.

Kuba Sienkiewicz jest liderem zespołu Elektryczne Gitary. Muzyk po śmierci ciotki dowiedział się, że otrzymał spadek, którego wartość wycenia się na około 4 miliony złotych. Jeszcze większym zdziwieniem musiało okazać się, że czeka go spór sądowy z adoptowaną córką aktorki.

Walka o spadek po Krystynie Sienkiewicz

Włączenie się Julii oraz siostry do walki o spadek po Krystynie Sienkiewicz słusznie mogło wywołać niemałe zaskoczenie. Nie jest żadną tajemnicą, że aktorka – delikatnie mówiąc – nie przepadała za adoptowaną córką i nie wypowiadała się o niej pochlebnie.

Z relacji sprzed lat Krystyny Sienkiewicz wynika, że aktorka przestała utrzymywać kontakt z Julią, a nawet bała się swojej adoptowanej córki.

Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje Mariusz PuchalskiTragiczne informacje obiegły media. Nie żyje Mariusz PuchalskiCzytaj dalej

Wiele w nią włożyłam miłości, energii, kupiłam mieszkanie. Miała wsparcie. Skończyła kurs modelek, fryzjerski, manicure, pedicure, wszystko, co chciała, ale nigdzie długo miejsca nie zagrzała. Chciała mnie zabić. Przychodziła pod dom, wykrzykiwała – słowa Krystyny Sienkiewicz cytuje portal „Super Express”.

Kuba Sienkiewicz nie spodziewał się też, że o swoje prawa zacznie ubiegać się siostra Anna. Tak rozpoczęła się prawdziwa rodzinna batalia sądowa, która może nie zakończyć się zbyt szybko.

Przerwa w sprawie o prawa do spadku po Krystynie Sienkiewicz

Mija kolejny rok walki o majątek po Krytycznie Sienkiewicz, ale jak dotąd nic nie wskazuje, że sprawa zmierza ku końcowi. Przebiegowi rozpraw nie pomaga też pandemia koronawirusa.

Sprawa majątkowa jak na razie została przerwana. Przez COVID sąd nie wyznaczył kolejnych terminów – mówi przyjaciel rodziny na łamach „Super Expressu”.

Z doniesień medialnych wynika jednak, że niewiele może zmienić zakończenie pandemii, ponieważ Kuba Sienkiewicz z żadną z pań nie może dojść do porozumienia. Nie trzeba podkreślać, że jest o co walczyć, ponieważ wartość majątku miała wzrosnąć do 4 milionów złotych.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o trudnych losach gwiazdy „M jak miłość”. Fani nie mają pojęcia, co przeżyła Dominika Ostałowska. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News