Gienek Rolnicy. Podlasie
FOKUS TV/ kadr z wideo/ https://youtu.be/PsK8y1CiS4c
Klaudia Bochenek - 20 Marca 2021

Ujawnili, ile wynosi majątek Gienka z „Rolnicy. Podlasie”

Nie da się ukryć, że programy pokazujące prawdziwe życie oraz problemy i troski autentycznych bohaterów cieszą się ogromną popularnością. Widzowie z każdym odcinkiem coraz bardziej kibicują uczestnikom. Hitem są „Rolnicy. Podlasie”, gdzie Gienek, Andrzej, Emilka i inni z miejsca stali się ulubieńcami publiki. Nie dziwi więc fakt, że niektórzy chcą wiedzieć o nich jak najwięcej. Tym razem dziennikarze wzięli pod lupę Gienka i jego majątek - a zdecydowanie jest czym się pochwalić.

Wiele osób zgodzi się, że najbardziej rozpoznawalnymi i wręcz „flagowymi” postaciami programu są Gienek i Andrzej. Jak się okazuje, majątek tego pierwszego oscyluje nawet w miliony złotych.

Dziennikarze przypatrzyli się majątkowi Gienka z „Rolnicy. Podlasie”

Już wcześniej pisaliśmy o Gienku w kwestii kwoty jego emerytury. Za 42 lata pracy otrzymuje KRUS-u jedynie 1200 zł miesięcznie, już po waloryzacji. Onopiukowie z Plutycz ujęli widzów nie tylko szczerością, ale także skromnością. Na co dzień mieszkają w drewnianym domu.

Gospodarstwo, którym zajmuje się Gienek, zostało odziedziczone po ojcu. 66-latek codziennie wykonuje ciężką pracę, aby wszystko zostało dopilnowane. A jest czym się zajmować - należy do niego 50 hektarów.

Gienek i Andrzej hodują łącznie 40 sztuk bydła, 5 koni, a także kurki, kaczki, gęsi, indyki. Zdecydowanie najciekawszymi zwierzętami są niebieskie krowy, których ma 10.

Minister zdrowia wziął udział w programie na żywo. Zabrał głos ws. surowszych obostrzeńMinister zdrowia wziął udział w programie na żywo. Zabrał głos ws. surowszych obostrzeńCzytaj dalej

- Sprowadziłem je z Litwy – dwa małe cielaczki – byczka i jałoszkę. I rozchodowałem. Były strasznie drogie. Rosną bardzo duże. Są dobre jeżeli chodzi o mięso i o mleko. Są bardzo dobre! I duże, co widać. Nikt nie ma takich krów w Polce. Do mnie przyjeżdżają i z Zielonej Góry i z Jeleniej Góry i pytają skąd ja je mam - opowiadał Gienek w rozmowie z „Gazetą Współczesną”.

Ile wynosi majątek Gienka? Dziennikarze nieoficjalnie ustalili, że dysponuje nawet kilkoma milionami złotych. Średnia cena za grunt rolny na Podlasiu waha się od kilku złotych za metr kwadratowy, do aż 100 zł - np. w okolicach Białowieży czy Białegostoku. O cenie decyduje położenie i jakość gleby.

Tam, gdzie mieszkają Gienek i Andrzej, metr kwadratowy kosztuje od 3-4 zł do maksymalnie 20 zł. Uśredniając, że metr kwadratowy kosztuje 10 zł, można obliczyć, że ziemia należąca do rolnika ma wartość kilku milionów złotych.

Gienek z „Rolnicy. Podlasie” już po ukończeniu podstawówki zajął się pomaganiem przy pracach rolniczych. Po wyjściu z wojska nie wyobrażał sobie nie wrócić na gospodarstwo. I tak już zostało. Gienek doczekał się trójki dzieci oraz wnuków.

Uczestnik programu posiada najstarszego, dobrze znanego widzom, Andrzeja, syna Jarka oraz córkę. W jednym z wywiadów przyznał z bólem, że jego druga córka zmarła przed wieloma latami. Gienek nie miał też szczęścia do kobiety swojego życia - lekko ponad 20 lat temu opuściła go i ułożyła sobie wszystko z „przyjacielem”.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News