RMF konkretna data
Fot. Pexels.com/Rachel Claire (zdjęcie ilustracyjne)
Mateusz Sidorek - 4 Marca 2021

RMF: padła konkretna data otwarcia restauracji

Niedawno radio RMF FM przekazało zaskakujące informacje dotyczące gastronomii. Między Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii a Ministerstwem Zdrowia trwają obecnie bardzo ważne dyskusje dotyczące częściowego otwarcia restauracji. Dziennikarze podali rzekomą datę poluzowania obostrzeń w gastronomii.

Informacje przekazane przez stację RMF FM to prawdziwa sensacja zarówno dla osób pracujących w gastronomii, jak i tych, którzy uwielbiają odwiedzać kawiarnie i nie mogą doczekać się otwarcia knajp. Porozumienie MRPiT i Ministerstwa Zdrowia może przynieść bardzo duże zmiany.

Mnóstwo osób, które dowiedziało się o możliwych scenariuszach odmrażania gospodarki za pośrednictwem RMF FM, mogło poczuć ulgę. Warto przypomnieć, że w sobotę 24 października drzwi lokali gastronomicznych nie otworzyły się i tak zostało do dzisiaj.

RMF FM o scenariuszu na najbliższe tygodnie

Jak donosi RMF FM, rząd nie podejmuje dyskusji dotyczącej znoszeniu obostrzeń przed Wielkanocą. Do tego czasu w kraju będą panowały wszystkie wprowadzone dotychczas restrykcje. Resort zdrowia natomiast będzie monitorował rozwój sytuacji pandemicznej.

Po świętach jednak będzie można liczyć na łagodzenie restrykcji, jak sugerują dziennikarze stacji, którzy powołują się na swoich informatorów. Do możliwości korzystania z tzw. ogródków w restauracjach mogłoby dojść już nawet po 4 kwietnia.

Zapadła decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwachZapadła decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwachCzytaj dalej

Jeżeli przez ten czas będziemy na siebie uważać – tak mówią nasi informatorzy – i nie doprowadzimy do radykalnego pogorszenia sytuacji, to po świętach możliwe będzie poluzowanie obostrzeń – przekazała rozgłośnia.

Warto podkreślić jednak, że sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie. W ciągu ostatnich dni odnotowaliśmy gwałtowny skok zarażeń. Od dwóch dni dobowa liczba nowych przypadków SARS-CoV-2 przekracza 15 tysięcy. Polacy zaczęli zastanawiać się, co z wyjazdami w święta.

Sytuacja jest dynamiczna i nie mogę powiedzieć, w jakim kierunku pójdziemy – mówił rzecznik rządu Piotr Muller podczas dzisiejszej (4 marca) konferencji prasowej.

Rozważamy, żeby przejść na tygodniowy system raportowania, co pozwoliłoby w tych miejscach, gdzie sytuacja jest lepsza, obostrzenia luzować – dodał urzędnik.

Należy pamiętać też, że nadal obowiązuje zakaz zgromadzeń większych niż pięć osób (plus domownicy). Jeśli zalecenia te zostaną podtrzymane, święta będziemy mogli spędzać jedynie w gronie najbliższych.

RMF FM mówi o szansach dla gastronomii

Doniesienia przekazane przez stację RMF FM to promyk nadziei dla osób pracujących w branży gastronomicznej, które od wielu tygodni apelują o umożliwienie im otwarcia przedsiębiorstw. Warto przypomnieć, że lokale pozostają zamknięte od ponad 130 dni.

Kawiarnie, restauracje i bary zostały zamknięte 24 października 2020 roku. Od tego czasu mogą serwować jedynie zamówienia na wynos lub w opcji z dowozem do domu.

To bardzo trudna wiadomość dla właścicieli, ale zdaniem specjalistów pomieszczenia gastronomiczne to zwykle pomieszczenia, gdzie jest dużo osób na niewielkiej powierzchni – mówił wtedy premier Mateusz Morawiecki.

O decyzji w sprawie łagodzenia obostrzeń dowiemy się prawdopodobnie tuż przed świętami Wielkanocy. Wiele zależy od tego, jak sytuacja pandemiczna będzie rozwijała się w marcu.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o mamie Anny Przybylskiej, która wylądowała w szpitalu. Katarzyna Przybylska zaraziła się koronawirusem. Niedawno skontaktowali się z nią dziennikarze. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Fakt.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News