Rafał Trzaskowski
Adrian Tync, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons
Artur Łokietek - 21 Marca 2021

Złe informacje ws. stanu zdrowia Rafała Trzaskowskiego. Współpracownica wszystko ujawniła

Rafał Trzaskowski zaraził się koronawirusem. Najpierw zakażenie przechodziła jego żona, a potem dzieci. Prezydent Warszawy miał wrócić już do pracy, ale stan zdrowia wciąż na to nie pozwala. Niepokojące informacje przekazała jego współpracownica.

- Dołączyłem do Gosi i dzieci. Chorujemy razem. Uważajcie na siebie! – przekazał niedawno za pośrednictwem Twittera prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski. Został zarażony koronawirusem.

12 marca bieżącego roku wyjaśnił, że najpierw jego żona zaraziła się niebezpiecznym patogenem. Ze względu na jej przymus przebywania na kwarantannie, także i on musiał zostać w domu.

Wyjaśniono, że Małgorzata Trzaskowska przechodzi zakażenie objawowo, ale nic nie świadczyło o tym, że stan jej zdrowia miałby drastycznie się pogorszyć – cierpiała na gorączkę, chrypkę i ból gardła. Wkrótce później COVID-19 przeniósł się na ich dzieci.

Kwestią czasu było tylko, kiedy sam prezydent zostanie zarażony. Niedawno poinformował obywateli, że wirus dopadł także i jego. Jego kwarantanna została właśnie teoretycznie zniesiona, bowiem minęło już 10 dni, ale na ten moment nie może on wrócić do pracy ze względu na stan swojego zdrowia.

Mateusz Morawiecki przekazał tragiczne informacje. Nie żyje Teresa MajchrzakMateusz Morawiecki przekazał tragiczne informacje. Nie żyje Teresa MajchrzakCzytaj dalej

Stan zdrowia Rafała Trzaskowskiego

Jak się okazało, prezydent Warszawy nie lubi za bardzo przesiadywać na „zwolnieniu”. Przez cały czas, gdy był zarażony, aktywnie udzielał się zarówno w polityce i życiu Warszawy, o czym komunikował za pomocą Twittera. Już powinien wrócić do biura, ale tego nie zrobił.

Wszystko przez to, że, jak w rozmowie z „Super Expressem” podkreśla jego bliska współpracownica, prezydent cały czas źle się czuje i ma objawy. Z tego względu do pracy w ratuszu nie wróci przez najbliższy czas. Nie wiemy kiedy dokładnie miałby się pojawić na miejscu w pracy.

- Jak rozmawiałam z nim kilka dni temu, nadal czuł się słabo. Miał objawy – powiedziała współpracownica cytowana przez „Super Express”. - Pan prezydent w pełni jeszcze nie wyzdrowiał. Pracuje jednak przez cały czas zdalnie – dodała.

Kto sprawuje kontrolę nad miastem, gdy prezydent choruje w domu? Jego zastępca, wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. To on od czasu nałożenia kwarantanny reprezentuje Trzaskowskiego w ważnych urzędowych sprawach.

Jak przekazała rzeczniczka warszawskiego ratusza, na izolację skierowano również Roberta Soszyńskiego, drugiego wiceprezydenta. Nie chodzi tu jednak o żadnego rodzaju zarażenie. - Nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której Warszawa zostanie bez prezydenta. Dlatego stosujemy pracę rotacyjną. Wiceprezydent Soszyński pracuje zdalnie, na wypadek choroby innego wiceprezydenta– wyjaśnia.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: se.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News