Grażyna Torbicka
Piotr Molecki/East News
Klaudia Bochenek - 21 Marca 2021

Przykre wieści z domu Grażyny Torbickiej. Rodzinna tragedia zmieniła wszystko

Grażyna Torbicka mocno przeżywa odejście mamy Adama Torbickiego. Wszyscy byli ze sobą mocno związani, dlatego teraz para ani myśli świętować wyczekiwanej rocznicy ślubu. Zmarła Emilia Torbicka nazywała nawet swoją synową „córką”.

Nie można się dziwić więzi, która łączyła prezenterkę z teściową. Darzyły się szacunkiem i nigdy między nimi nie wybuchały większe konflikty. Przez to strata boli tym bardziej. Smutek i żal są tak ogromne, że małżeństwo Torbickich ani myśli świętować rocznicy ślubu.

Grażyna Torbicka wraz z mężem musiała zmienić wszystkie swoje plany

Grażyna Torbicka wyszła za mąż za kardiologa, Adama Torbickiego, w 1981 roku. Proste wyliczenia wskazują, że para będzie obchodzić w tym roku 40. rocznicę ślubu. Małżeństwo jeszcze na początku roku snuło romantyczne plany.

Oboje uwielbiają Włochy, dlatego mieli nadzieję, że jeśli pandemia zostanie w miarę opanowana, uda im się zorganizować wycieczkę na południe Europy, odpocząć i spędzić czas jedynie we dwoje.

Jednak z końcem stycznia w wieku 94 lat odeszła szanowana pediatra, profesor doktor habilitowana nauk medycznych, Emilia Torbicka. Dla małżeństwa był to niemały cios i trudno im tak szybko pogodzić się ze stratą. Pogrążeniu w smutku i żalu zdecydowanie nie mają teraz w głowie wyjazdów i radosnych spotkań.

Michał Wiśniewski ujawnił wysokość wyliczonej emeryturyMichał Wiśniewski ujawnił wysokość wyliczonej emeryturyCzytaj dalej

- Wciąż przeżywają żałobę po stracie mamy pana Adama, Emilii Torbickiej. Wybitna lekarka ze specjalizacją w pediatrii, odeszła pod koniec stycznia. Pozostawiła w smutku i w bólu jedynego syna i jego żonę, o której mówiła z miłością „moja córka”. A dziennikarka nazywała ją „drugą mamą”. Nigdy nie było między nimi konfliktów - czytamy w tygodniku „Świat i Ludzie”.

- Choć ukochana teściowa chorowała od lat, po momentach krytycznych podnosiła się. Dziennikarka i jej mąż wierzyli, że i tym razem się uda - czytamy dalej.

Jeszcze kilka lat temu, w 2015 roku, media podawały, że Emilia Torbicka znalazła się w szpitalu i była w poważnym stanie. Prezenterka przez cały czas nie tylko wspierała męża, ale również zajmowała się teściową, służyła pomocą i pełną, troskliwą opieką.

Niestety, tym razem Emilia Torbicka przegrała nierówną walkę o zdrowie. Małżeństwo zrozumiało, jak ważne jest celebrowanie każdej chwili z bliskimi i teraz starają się spędzać wiele czasu z mamą Grażyny Torbickiej, Krystyną Loską.

- Torbiccy nie myślą na razie o uroczystym obchodzeniu godów ani o podróżach. W swoim domu porządkują pamiątki rodzinne, przeglądają albumy. I cieszą się każdą chwilą spędzoną z Krystyną Loską - podaje tygodnik „Świat i Ludzie”.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Pomponik, Świat i Ludzie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News