premier
Telewizja Polska
Patryk Przybyłowski - 22 Marca 2021

Premier właśnie przekazał wiadomość o tym, jakie grupy wiekowe trafiają do szpitali

Premier wraz z ministrem zdrowia podzielili się opinią publiczną bardzo ważnymi wiadomościami o obecnej sytuacji epidemicznej w kraju. Dowiedzieliśmy się m.in. gdzie dochodzi do największej liczby zakażeń. Mateusz Morawiecki ze smutkiem przyznał również, że do szpitali trafiają coraz młodsze osoby.

Niestety, trzecia fala koronawirusa przybiera na sile i póki co nic nie zwiastuje tego, aby widać było spowolnienie trendu zakażeń. Podczas dzisiejszej konferencji premier zwrócił uwagę na fakt, że do szpitali trafia obecnie coraz więcej trzydziesto i czterdziestolatków. Ma to być bezpośredni rezultat lekceważenia obostrzeń

- Im więcej osób przestrzega zasad, im więcej osób się zaszczepi, tym szybciej zwalczymy wirusa, a dzięki szpitalom tymczasowym – jak ten w Radomiu – będziemy mogli też zapewnić wszystkim pacjentom miejsca do leczenia - powiedział Mateusz Morawiecki.

Niestety, sytuacja w szpitalach jest coraz bardziej napięta. Z całego kraju dochodzą dramatyczne doniesienia o braku miejsca w szpitalach, a nawet braku wolnych karetek. Osoby z innymi schorzeniami niż COVID-19 często czekają na pomoc po kilka, a nawet kilkanaście godzin.

Premier: w szpitalach coraz więcej trzydziesto i czterdziestolatków

Minister zdrowia alarmuje, że sytuacji nie można lekceważyć. Jednym z rozwiązań jest odciążenie szpitali placówkami tymczasowymi, jednak nawet zwiększenie liczby wolnych miejsc covidowych, nie jest gwarantem stabilności w służbie zdrowia.

Wszyscy księża w parafii z koronawirusem. Sanepid szuka wiernych, którzy byli na mszachWszyscy księża w parafii z koronawirusem. Sanepid szuka wiernych, którzy byli na mszachCzytaj dalej

- W ciągu ostatniego tygodnia przyrost netto hospitalizacji, czyli obłożenia łóżek, przekroczył już 4 tys. To znaczy, że pandemia rozwija się już nie tylko na poziomie odnotowywanej codziennie nowej liczby zakażeń, ale również powoduje bardzo duże obciążenie na system szpitalnictwa - skomentował szef resortu.

Niedzielski zdradził również, gdzie obecnie dochodzi do największej liczby infekcji. Według raportu służb sanitarnych zaobserwowano lawinowy przyrost zakażeń w zakładach pracy.

- Otrzymałem raport sanepidu, który identyfikuje ogniska zachorowań w ostatnim czasie w kraju. Raport dotyczył ostatnich trzech dni i prawie 50 proc. ognisk zakażeń koronawirusem jest identyfikowanych w zakładzie pracy - powiedział minister na konferencji.

Premier Morawiecki zaapelował również do młodych osób, aby nie lekceważyły zagrożenia. W końcu obecnie są one grupą najbardziej narażoną na skutki wirusa i nie mówimy tu tylko o skutkach zdrowotnych.

- Nie myślmy, że mnie to może nie dotyczyć. To błędne myślenie. To droga do szerszego rozprzestrzeniania się wirusa - skwitował premier.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Konferencja prasowa premiera i ministra zdrowia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News