lekarz nie żyje
Fot. Unsplash.com @CHIRAG K (zdjęcie ilustracyjne)
Mateusz Sidorek - 4 Lutego 2021

Nie żyje Grigor Szaginian, znany lokalny polityk i b. członek PO

Nie żyje polityk i radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Grigor Szaginian. Zajmował się także praktyką lekarską - niestety zmarł w wieku 63 lat. Przed śmiercią specjalista chorował na COVID-19 i trafił do szpitala. Przyczyną śmierci najprawdopodobniej były powikłania o zarażeniu wirusem. Swoją karierę poświęcił psychiatrii. Do Polski przyjechał z Armenii w 1991 roku.

Polityk i lekarz Grigor Szaginian do śmierci pełnił funkcję radnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Mandat otrzymał w 2006 roku. Przed przyjazdem do Polski ukończył Uniwersytet Medyczny w Erywaniu, specjalizując się w psychiatrii. Działacz przyszedł na świat w 1958 roku w Dnietropietrowsku. Przeżył zaledwie 63 lata.

Zgodnie z informacjami przekazany mi przez „Wirtualną Polskę” oraz portal „Interia" lekarz zachorował na COVID-19. Gdy stan zdrowia Szaginiana uległ pogorszeniu, specjalista trafił do szpitala. Wiadomości wskazują, że pacjent zmarł w wyniku powikłań po zarażeniu koronawirusem.

Sejmik Województwa Świętokrzyskiego żegna b. polityka i lekarza

Wiadomość potwierdzającą śmierć lekarza przekazał radny z Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Grzegorz Świercz. Grigor Szaginian został pożegnany ciepłymi słowami przez współpracownika, który podkreślił, że psychiatra zawsze chętnie służył pomocą potrzebującym.

– Z żalem zawiadamiamy, że odszedł ciepły człowiek, znakomity lekarz. Człowiek, który zawsze pomagał innymi. Cieszył się ogromny szacunkiem w środowisku zarówno medycznym, jak i wyborców – przekazał radny Państwowej Agencji Prasowej.

Mateusz Morawiecki podjął decyzję. Chodzi o dofinansowanie polskiej onkologiiMateusz Morawiecki podjął decyzję. Chodzi o dofinansowanie polskiej onkologiiCzytaj dalej

Radny zaznaczył też, że lekarz cieszył się bardzo dużą popularnością w regionie województwa, co potwierdza też jego wynik podczas wyborów samorządowych. Grigor Szaginian otrzymał mandat radnego w 2006 roku. Docenił go także przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś z PiS.

– Zawsze udawało nam się wypracować twórcze rozwiązania sporów. To świadczyło o wielkości człowieka, człowieka, który był zaangażowany społecznie. Był cenionym lekarzem. Trudno będzie to miejsce po Grigorze zastąpić – powiedział Pruś.

Grigor Szaginian był radnym III, IV i V kadencji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Był mocno zaangażowany w politykę - nie tylko przez wiele lat był związany z Platformą Obywatelską, ale także zajął stanowisko szefa ugrupowania zlokalizowanego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

- Był wspaniałym przyjacielem, lekarzem, zawsze pomocny. Zawsze na pierwszym miejscu stawiał dobro ludzi, dobro pacjenta. Nigdy nie skarżył się i nie narzekał, mimo że miał problemy zdrowotne. Mam nadzieję, że będzie mu teraz dobrze - wspomina zmarłego jego współpracownica, Wioletta Rogala-Mazur.

Z końcem 2019 roku postanowił rozstać się na dobre z większą polityką i stał się współtwórcą klubu „Świętokrzyscy Samorządowcy".

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Interia, Radio Kielce

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News