Informacje o strzelaninie
Fot. Pixabay.com @arembowski (zdjęcie ilustracyjne)
Klaudia Bochenek - 4 Lutego 2021

Strzały w Warszawie. Poszkodowany rowerzysta po kłótni z kierowcą

Informacje przekazane przez dziennikarzy RMF24 zelektryzowały media. 2 lutego w Warszawie doszło do strzelaniny, ranny został rowerzysta. Wiadomo już, z jakiego powodu wywiązały się dramatyczne sceny - doszło między nimi do kłótni.

Informacje z warszawskiej Woli obiegły już internetowe portale. Przez kłótnię, która wywiązała się między dwoma mężczyznami, jeden z nich został ranny. Sprawca na szczęście został zatrzymany, grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Informacje o strzelaninie przekazał m.in. serwis RMF24. Ranny mężczyzna

Do zdarzenia doszło we wtorek 2 lutego w okolicy skrzyżowania ulicy Żytniej z Ogrodową na warszawskiej dzielnicy Wola, jednak dopiero dziś serwisy informacyjne nagłośniły sprawę. Pojawiły się również kluczowe zeznania w sprawie. 37-letni rowerzysta, któremu na całe szczęście nic mocno poważnego się nie stało, zrelacjonował przebieg wydarzeń.

Rowerzysta zdecydował zatrzymać się przed przejściem dla pieszych. Za nim jechała skoda, którą kierował 43-letni mężczyzna. Kierowca osobówki nie zatrzymał się i rozpoczął manewr wymijania cyklisty. Wersję tę będą potwierdzać jeszcze policjanci.

37-latek niewiele myśląc, zwrócił uwagę kierowcy, który nie zachował zasad bezpieczeństwa na drodze - manewry wymijania i wyprzedzania przed przejściami dla pieszych są niedozwolone. W końcu między nimi doszło do szarpaniny, a 43-letni kierowca skody zaczął grozić rowerzyście.

Mateusz Morawiecki podjął decyzję. Chodzi o dofinansowanie polskiej onkologiiMateusz Morawiecki podjął decyzję. Chodzi o dofinansowanie polskiej onkologiiCzytaj dalej

- Między rowerzystą a kierującym autem doszło do utarczki słownej spowodowanej manewrem, jaki wykonał kierujący. Kiedy rowerzysta zwrócił mu uwagę, wywiązała się między nimi awantura słowna, w końcu doszło do szarpaniny. W trakcie tego zdarzenia kierujący autem groził uszkodzeniem ciała rowerzyście. W pewnym momencie wyjął z auta przedmiot przypominający broń i strzelił nim w rowerzystę - powiedziała w rozmowie z RMF24 komisarz Marta Sulowska, rzeczniczka wolskiej komendy rejonowej.

Rowerzysta otrzymał postrzał w brzuch, jednak nic poważnego się nie stało. Lekarz stwierdził ogólne zasinienia na ciele. Kierowca został zatrzymany i skonfiskowano broń, której użył w awanturze.

- 43-latek został zatrzymany, policjanci zabezpieczyli rewolwer pneumatyczny. Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu gromadzili w sprawie materiał dowodowy. Pokrzywdzony poniósł obrażenia ciała poniżej dni siedmiu. Prokurator objął ściganiem z urzędu przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego - poinformowała komisarz.

Agresywny kierowca usłyszał już, co mu grozi. Może trafić do więzienia nawet na dwa lata, a służby postawiły mu zarzut dotyczący kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia czynności narządu ciała trwające poniżej dni siedmiu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: RMF24, Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News