Radio Maryja urodziny
ALEX MARCINKOWSKI/East News
Klaudia Bochenek - 4 Lutego 2021

Ksiądz ujawnił kulisy urodzin Radia Maryja

Radio Maryja już od lat wzbudza kontrowersje wśród Polaków. Podobnie było i w zeszłym roku - 5 grudnia stacja ojca Tadeusza Rydzyka obchodziła swoje 29. urodziny. Możemy tylko wyobrażać sobie, jak huczne będą tegoroczne obchody na okrągłą rocznicę. Temat Radia Maryja nie stygnie, tym bardziej po wypowiedzi byłego salezjanina, księdza Michała Woźnickiego. Powiedział, co wyrabiało się za kulisami.

Radio Maryja zrobiło wokół siebie ogromny szum - w ubiegłym roku głównie przez to, że dopatrzono się złamania przepisów sanitarnych dotyczących noszenia maseczek w miejscach kultu i tych związanych z ilością osób na m kw. Mimo skarg do sanepidu ten nie dopatrzył się naruszenia obostrzeń. Okazuje się, że na urodzinach, jednak nie tegorocznych, bywał także ksiądz Michał Woźnicki. Podczas kazania opowiedział o swoich doświadczeniach wiernym, Tadeusz Rydzyk będzie wściekły.

Radio Maryja ze specjalną procesją z darami

Były salezjanin, Michał Woźnicki, jest doskonale znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Wywołał burzę, kiedy w bolesny i oburzający sposób skomentował prezencję Maryli Rodowicz i Beaty Kozidrak tuż po sylwestrowym szale. Teraz zabrał się za Tadeusza Rydzyka.

Michał Woźnicki podczas głoszenia kazania dosłownie zbuntował się wobec redemptorysty. Powiedział zgromadzonym wiernym, że nie warto słuchać rozgłośni. Powodem mają być duchowni, którzy bez skrupułów oszukują i żerują na starszych osobach. Potem w szokujący sposób wypowiedział się o aparycji szefa Radia Maryja.

- Żerują na tym, że starsze kobiety nie potrafią rozpoznać ich tchórzostwa i konformizmu i głupoty. Dlatego coraz bardziej wypasły Rydzyk, bo dla kogo ma się starać? Dla ludzi, od których bierze pieniądze, ale także nimi gardzi. [...] Dwa podgardla, oczki jak u prosiaka i coraz więcej biskupów wokół - grzmiał ksiądz Woźnicki. A to jeszcze nie wszystko.

Mateusz Morawiecki podjął decyzję. Chodzi o dofinansowanie polskiej onkologiiMateusz Morawiecki podjął decyzję. Chodzi o dofinansowanie polskiej onkologiiCzytaj dalej

Ksiądz Michał Woźnicki doskonale wie, o czym mówi? Nie ukrywał, że pojawił się na urodzinach Radia Maryja w 2012 roku. Nie obyło się bez spotkań m.in. z politykiem Czarneckim, któremu dziękował za świadectwo wiary w polityce oraz ze znanym profesorem Piotrowskim.

Co zadziwiające, na urodzinach organizowanych 9 lat temu była odprawiona msza, której dość długą częścią była specjalna procesja. Tadeusz Rydzyk przez dobre 40 minut miał z zadowoleniem przyjmować dary od każdego, kto zdecydował się na uczestnictwo.

- 40 minut składano dary (...) a Rydzyk chełpił się, że aż tyle. W procesji z darami, w ramach liturgii - mówił były salezjanin. Kontynuował.

Ksiądz wyznał także, że biskup obecny na mszy nie brał udziału w tej procesji i poszedł usiąść, „bo jak może w czymś takim uczestniczyć, a Rydzyk się chełpił i chełpił. Manifestacja siły, kto za nami stoi, jaka kasa za nami idzie. Spróbujcie tylko ruszyć, to będziecie guzik z tego mieć. A życzenia dla biskupów w ramach imienin i tak dalej, co to było? Kupczenie wpływu, i dzisiaj ma”.

Wystąpienie kontrowersyjnego duchownego na temat urodzin Radia Maryja można w całości obejrzeć TUTAJ.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: o2

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News