policja
Śląska Policja
Artur Łokietek - 21 Marca 2021

Policja apeluje do Polaków. Będą masowo wystawiać mandaty za nieprzestrzeganie obostrzeń

Policja poinformowała, że niedawno wprowadzone obostrzenia będą ściśle egzekwowane, a w razie niestosowania się do nich – pojawią się konsekwencje. Rzecznik KGP zapowiedział wzmożoną aktywność policji i regularne kontrole. „Czas pouczeń i przypominania o obostrzeniach już minął” – czytamy na stronie policji.

Sytuacja epidemiczna w Polsce dynamicznie się zmienia. Niestety, w ostatnim czasie wyłącznie na gorsze. Pojawia się coraz więcej nowych zarażonych, wzrosła także liczba zgonów oraz osób wymagających opieki szpitalnej.

Policja będzie pilnować przestrzegania obostrzeń

Ze względu na ogólnokrajowy problem, rząd postanowił zastosować nowe obostrzenia, które obowiązują od 20 marca. Mowa o zamknięciu wielu instytucji, takich jak kina, teatry, baseny, hotele czy galerie handlowe. Oczywiście trzeba też pamiętać o tym, że wciąż musimy zachowywać dystans i zakładać maseczki.

Polska policja ma w ostatnim czasie pełne ręce roboty, nie dziwią więc zapewnienia o podniesieniu kontroli nad obywatelami. Wszelkie zakazy, nakazy i regulacje mają być ściśle przestrzegane i sprawdzane przez funkcjonariuszy. Rzecznik Komendy Głównej Policji zapowiedział istotne zmiany.

- Wiąże się to ze wzmożonymi kontrolami, prowadzonymi przez policjantów i wspólnie z pracownikami inspekcji sanitarnej, a osoby nie stosujące się do ograniczeń, dystansu, obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi– wyjaśnił insp. Ciarka.

Mateusz Morawiecki przekazał tragiczne informacje. Nie żyje Teresa MajchrzakMateusz Morawiecki przekazał tragiczne informacje. Nie żyje Teresa MajchrzakCzytaj dalej

Policja szykuje wzmożone kontrole

Na stronie głównej policji czytamy, że w trosce o dobro i zdrowie obywateli wprowadzono niedawno rozszerzone zasady bezpieczeństwa. Ma to na celu zmniejszenie dziennych liczb zakażeń, które w znacznym stopniu wywoływane są przez brytyjską mutację patogenu – znacznie bardziej zaraźliwą i niebezpieczną.

- Aby postępować zgodnie z obowiązującym prawem, musimy używać maseczek ochronnych. Stosowane do tej pory przyłbice, chusty czy szaliki mogą być wciąż noszone, ale jako dodatkowy środek ochrony, poza maseczką. Zasada ta obowiązuje zarówno w przestrzeni publicznej- na ulicach, placach czy deptakach- jak i w sklepach. Ważne, aby używać maseczki w sposób właściwy- musimy mieć dokładnie zasłonięte usta, jak i nos. Nic nie daje maseczka noszona na brodzie, odsłanianie nosa nie zatrzymuje transmisji wirusa – informuje policja.

Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez insp. Ciarkę, do nowych zadań codziennie kierowanych jest nawet 20 tys. funkcjonariuszy. Sprawdzają nie tylko to, czy ktoś stosuje się do obowiązku zakrywania ust i nosa, ale też mają baczne oko na różnego rodzaju kluby, miejsca organizacji wesel czy restauracje.

- Tak, jak od samego początku wspieramy inspekcję sanitarną, tak cały czas należy spodziewać się dalszych działań z naszej strony, mających na celu maksymalne odciążenie służby zdrowia – wyjaśnił. Jest to o tyle istotne, że w zamiarach policja chce pomóc służbie zdrowia starając się zmniejszyć liczbę nowych chorych.

Policja przypomina również o częstej dezynfekcji rąk, stosowaniu się do zasad zachowania bezpiecznego dystansu i unikaniu dużych skupisk ludzi. Każdy może również pobrać aplikację STOP COVID ProtegoSafe, która poinformuje nas, czy mieliśmy kontakt z osobą zarażoną.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: policja.pl, bankier.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News