policja prosi pomoc
Fot. Twitter.com Polska Policja (zdjęcie ilustracyjne)
Mateusz Sidorek - 18 Lutego 2021

Makabryczne znalezisko w sortowni śmieci. Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości ofiary

Radzyńska policja już od ponad roku próbuje rozwiązać zagadkę makabrycznego odkrycia, do którego doszło w sortowni śmieci w miejscowości Biała. Wśród odpadów znaleziono ludzką czaszkę. Niedawno służby opublikowały wizerunek zmarłego i zaapelowały o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Policja została zawiadomiona o znalezieniu ludzkich szczątków w sortowni śmieci w miejscowości Biała w województwie lubelskim. Tego makabrycznego odkrycia dokonano w styczniu 2020 roku. Na miejscu pojawili się śledczy, którzy rozpoczęli czynności, prawdopodobnie nie podejrzewając, że sprawa okaże się tak złożona.

W trakcie śledztwa policja nie znalazła dowodów na to, by do śmierci tego człowieka przyczynić się miały osoby trzecie. Chociaż służby ustaliły, że szczątki należą do mężczyzny, to nie potrafiły odkryć jego tożsamości. Sytuacja ta utrzymuje się do dzisiaj, chociaż minął ponad rok.

Policja zrobiła rekonstrukcję wizerunku zmarłego

Bezradna policja zwróciła się o pomoc do specjalistów z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego. Tam biegli z zakresu antropologii sądowej rozpoczęli badania. Ekspertom udało się przeprowadzić rekonstrukcję wizerunku na podstawie badań czaszki.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez biegłych z zakresu antropologii sądowej zmarły mógł mieć od 65 do 70 lat. Rekonstrukcja wizerunku została odesłana służbom, które postanowiły wrócić do sprawy.

Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje Mariusz PuchalskiTragiczne informacje obiegły media. Nie żyje Mariusz PuchalskiCzytaj dalej

Wizerunek zmarłego został opublikowany przez komendę policji w Radzyniu Podlaskim. Służby postanowiły zaapelować do społeczeństwa o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Policja otrzymała pierwsze sygnały

Z informacji przekazanych przez serwis „RMF24” policja odebrała już pierwsze sygnały od osób, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości zmarłego. Być może opublikowanie wizerunku rzeczywiście pomoże zakończyć tę sprawę.

W rozmowie z mediami aspirant Piotr Mucha przyznał, że po otrzymaniu pierwszych sygnałów policja rozpoczęła sprawdzanie ich wiarygodności.

Prawdopodobnie na zakończenie tej sprawy trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Nie zmienia to faktu, że rozwiązanie zagadki sprzed roku i ustalenie tożsamości zmarłego mężczyzny będzie dużym sukcesem.

policja wizerunek
Fot.: KPP w Radzyniu Podlaskim

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o zatrzymaniu 39-letniego mężczyzny w Sosnowcu, który pobił partnerkę młotkiem i uwięził ją w mieszkaniu. O szczegółach tego zdarzenia dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News