Agata Duda ujawniono prawdę
Fot. Wikimedia Jakub Szymczuk - Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej CC BY-SA 4.0
Mateusz Sidorek - 27 Lutego 2021

W domu rodzinnym Agaty Dudy był podsłuch. Wszystko przez działalność jej ojca

Agata Duda nadal pozostaje tajemnicą dla wielu Polaków. Pierwsza dama jest skrytą osobą, która, choć od czasu do czasu medialnie wspiera męża podczas wykonywania politycznych obowiązków, o sobie mówi niewiele. Niedawno brat zdradził jedną z jej tajemnic. Jakub Kornhauser opowiedział o tym, jak w ich rodzinnym domu znaleziono podsłuch.

Chociaż Agata Duda sporadycznie pojawiała się w mediach, to nadal Polacy wiedzą o pierwszej damie niewiele. Żona prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nigdy nie była wylewna i stara się jedynie symbolicznie wspierać męża podczas kampanii. Mnóstwo wyborców zastanawia się, kim tak prawdę jest.

Niewiele osób wie, że Agata Duda ma brata. Jakub Kornhauser stara się unikać dziennikarzy – podobnie jak jego siostra. Jego życie zawodowe nie jest związane z polityką. Urodzony w Krakowie szwagier prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jest artystą.

Kim tak naprawdę jest brat Agaty Dudy?

Wiele osób nie wie, że bar Agaty Dudy jest poetą, tłumaczem i eseistą. Jaku Kornhauser został nauczycielem akademickim Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uzyskał też tytuł doktora w zakresie literaturoznawstwa.

Jakub Kornhauser stara się unikać pytań o swoją rodzinę, jednak zdarzało mu się wypowiedzieć na temat pierwszej damy oraz polityki prowadzonej przez partię rządzącą.

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Krzysztof KwiatkowskiTragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Krzysztof KwiatkowskiCzytaj dalej

Wspomnienia Jakuba najczęściej dotyczą spraw rodzinnych jego i Agaty Dudy. Jak dotąd poeta nie zdobył się na otwartą krytykę siostry, chociaż przyznał, że rząd zapomina o wspieraniu kultury.

Rodzinne tajemnice Agaty Dudy

Tym razem Jakub Kornhauser także podzielił się informacjami dotyczącymi Agaty Dudy. Artysta opowiedział o rodzinnym sekrecie, który był związany z jego rodziną od lat. Mowa o specjalnym koszu.

Zawsze kryły się w nim największe tajemnice rodzinne – przyznał Jakub Kornhauser.

Okazało się, że w tym koszu rodzina pierwszej damy przechowywała bardzo ważną korespondencję z największymi artystami z całej Polski.

Pochowane w teczkach lub albumach zdjęcia. Obozowe i powojenne dokumenty dziadka. Listy od krewnych. Wielkie paki z korespondencją od Barańczaka, Zagajewskiego, ale też Szymborskiej, Iwaszkiewicza – słowa Jakuba Kornhausera cytujeportal „o2.pl”.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Jakuba Kornhausera w rodzinnym domu pierwszej damy kiedyś znaleziono również podsłuchy. Te środki inwigilacje zostały odnalezione przypadkowo podczas remontu,

Odkryliśmy je dopiero w latach 90. w trakcie remontu łazienki. Były w piecyku gazowym. Ciekawe, czego można się dowiedzieć dzięki aparaturze zamontowanej w takim miejscu – dodaje Jakub Kornhauser.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o Krystynie Feldman. Aktorka przed śmiercią została napadnięta. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: o2.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News