Pielęgniarka nie mogła powstrzymać łez
Facebook.com Amanda Perez
Monika Majko - 22 Lutego 2021

Senior poprosił pielęgniarkę o wyczyszczenie lodówki. W środku nic nie było, ze łzami w oczach opłaciła mu zakupy

Młoda pielęgniarka zajmowała się swoimi starszymi pacjentami w ich domach. Pewnego dnia jeden z nich poprosił ją o wysprzątanie lodówki. Kobieta nie mogła powstrzymać łez, gdy zajrzała do jej wnętrza i natychmiast opuściła dom staruszka.

Amanda Perez sprawuje opiekę nad swoimi pacjentami w ich domach. Kiedy pewnego dnia pielęgniarka zajrzała do lodówki jednego z nich, nie mogła uwierzyć w to, co widzi. Schorowanemu staruszkowi brakowało sił i pieniędzy na zakupy. Kobieta nie mogła znieść tego smutnego widoku.

Pielęgniarka nie spodziewała się tego, co zobaczy w lodówce staruszka

Amanda Perez zwykle pomagała swoim podopiecznym zmieniać opatrunki i monitorowała ich systematyczność w przyjmowaniu lekarstw. Jej codzienna praca wkrótce stała się monotonna i niezbyt zaskakująca, jednak pielęgniarka wykonywała ją z oddaniem, a podopiecznych traktowała z życzliwością i uśmiechem.

Pewnego dnia jeden z seniorów poprosił ja o przysługę. Mężczyzna zapytał pielęgniarkę, czy mogłaby wysprzątać jego lodówkę. Kobieta zgodziła się i niemal natychmiast zabrała się do pracy. Gdy jednak otworzyła drzwiczki, jej oczom ukazał się niezwykle smutny widok.

Lodówka staruszka była niemal pusta. Na początku Amanda myślała, że mężczyzna sobie z niej zażartował. Oburzona pielęgniarka zapytała podopiecznego, kto robi mu zakupy. Jego odpowiedź sprawiła, że łzy napłynęły jej do oczu.

Od 2 sierpnia zmiany w dowodach osobistych. Zostaną wprowadzone m.in. odciski palcówOd 2 sierpnia zmiany w dowodach osobistych. Zostaną wprowadzone m.in. odciski palcówCzytaj dalej

Starszy mężczyzna przyznał, że nie ma żadnej pomocy, a po zakupy chodzi sam, gdy tylko starczy mu sił i pieniędzy. Poruszona pielęgniarka nie mogła zostawić tej sprawy. Kobieta szybko się ubrała i wyszła z domu mężczyzny, po czym wsiadła do samochodu i ruszyła przed siebie.

Pielęgniarka nie mogła się otrząsnąć po tym, co zobaczyła i usłyszała od staruszka. Kobieta zatrzymała się pod marketem i ruszyła na zakupy. Choć sama wychowywała dwójkę dzieci i nie miała zbyt wielu pieniędzy, nie mogła zostawić starszego i schorowanego mężczyzny bez pomocy.

Kiedy zapełniła koszyk, ruszyła do kasy i wróciła do domu staruszka. Następnie dokładnie umyła lodówkę schorowanego staruszka i zapełniła jej wnętrze produktami spożywczymi. Wszystko udokumentowała na zdjęciach, które zamieściła w sieci.

Po wszystkim Amanda Perez opisała to, co ją spotkało, a historia poruszyła internautów z całego świata. Amanda podkreśliła, że dzieli się opowieścią nie po to, by pochwalić się swoim dobrym uczynkiem, ale by zwrócić uwagę na samotność i głód, z jakim codziennie mierzą się tysiące starszych osób.

Widok pustej lodówki u pacjenta sprawił, że Amanda na nowo doceniła to, co ma. Pielęgniarka chciała przekazać wszystkim, że powinni cieszyć się z każdego posiłku, spotkania z bliskimi oraz tego, że mają rodzinę i stałe źródło dochodu.

Pielęgniarka zajrzała do lodówki staruszka

Pielęgniarka zajrzała do lodówki staruszka

Facebook.com Amanda Perez

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Podaj.to/Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News