Paweł Sikora nie żyje
Pixabay.com ScorpionD
Monika Majko - 6 Stycznia 2021

Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje Paweł Sikora, miał tylko 50 lat

Wyjątkowo smutna wiadomość obiegła krajowe media - nie żyje Paweł Sikora. Ceniony muzyk odszedł w wieku 50 lat, wiadomości o jego odejściu wstrząsnęły zarówno fanami, jak i współpracownikami artysty z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Odszedł Paweł Sikora, ceniony gitarzysta, a także członek środowiska naukowego oraz animator życia niezależnej sceny muzycznej w Polsce. Artysta zmarł nagle mając zaledwie 50 lat, a wiadomości o jego śmierci obiegły krajowe media.

Paweł Sikora nie żyje, muzyka miał zaledwie 50 lat

Informacje o śmierci Pawła Sikory wstrząsnęły zarówno bliskimi, jak i całym środowiskiem związanym z lubelską sceną muzyczną. Muzyk był cenionym gitarzystą, który występował w takich grupach, jak Antichrist, USP, The Bold and the Beautiful i Amen.

- Z przykrością zawiadamiamy o śmierci Pawła „Bociana” Sikory. Znany z takich zespołów jak Amen, Antichrist, USP, The Bold And The Beautiful czy Poor But Loyal. Wieloletni animator lokalnej sceny, przyjaciel wielu z nas - przekazano na stronie facebokowej LBN Punk.

Ponadto Paweł „Bocian” Sikora był również znany z animowania niezależnej sceny muzycznej. Gitarzysta wielokrotnie organizował koncerty, a także angażował się w wydawanie tematycznych zinów. Był autorem m.in. magazynu "Kultura nędzy".

Udał się do szpitala na rutynową wizytę, 2 godziny później już nie żył. Żona i córka nie odpuszczają, apelują do każdegoUdał się do szpitala na rutynową wizytę, 2 godziny później już nie żył. Żona i córka nie odpuszczają, apelują do każdegoCzytaj dalej

Poza działalnością muzyczną, Paweł Sikora związany był również z lubelskim środowiskiem naukowym. Mężczyzna był pracownikiem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie w 2016 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego w zakresie nauk humanistycznych.

Wcześniej Paweł Sikora studiował na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a w 1997 roku został asystentem w Zakładzie Historii Filozofii Nowożytnej. Od 2012 roku muzyk pisał również do czasopisma internetowego „Kultura i Wartości”.

W sferę naukowych zainteresowań Pawła Sikory wchodziły między innymi filozofia, metafizyka, transcendentalizm i libertarianizm. Mężczyzna zmarł nagle, mając zaledwie 50 lat, a przyczyna jego zgonu nie została podana. Informacje o zgonie cenionego muzyka wstrząsnęły wieloma osobami, a w sieci pojawiło się wiele ciepłych komentarzy i wspomnień o artyście, a także słów wsparcia dla rodziny zmarłego.

- Dla mnie w pierwszej kolejności Filozof... Bardzo smutna wiadomość - napisał jeden z internautów.

- Ciężka i szokująca informacja... Kondolencje dla rodziny - dodała kolejna fanka muzyka.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Obrazy PikioNiewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: OPEN FM/Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News