Noworodek wyglądał nietypowo
Pixabay.com Heidelbergerin
Monika Majko - 7 Lutego 2021

Po porodzie zobaczyli dziecko i zaniemówili. Miał całkowicie siwe włosy

Rodzice chłopczyka z niecierpliwością oczekiwali na dzień jego narodzin, jednak kiedy zobaczyli swoje dziecko, zamarli z niedowierzania. Noworodek zaskoczył wszystkich swoim nietypowym wyglądem.

Niecodzienny poród wydarzył się w szpitalu w Székesfehérvár na Węgrzech. Miejscowi lekarze przyznali, że coś takiego widzieli po raz pierwszy w życiu, a zdjęcia niezwykłego noworodka szybko obiegły sieć.

Noworodek zaskoczył wszystkich swoim nietypowym wyglądem

Narodziny dziecka to zwykle jeden z najszczęśliwszych dni w życiu rodziców, ale również bardzo stresujących. Na szczęście poród małego Bence'a odbył się bez komplikacji. Chłopiec ważył 5 kilogramów i mierzył 54 centymetry. Od innych dzieci wyróżniała go jednak niezwykła cecha.

Po porodzie okazało się, że włosy chłopca są całkowicie białe. Dziecku z zaskoczeniem przyglądali się nie tylko rodzice, ale również cały personel szpitala. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że pierwszy raz w życiu widzą tak nietypowo wyglądającego malucha.

Lekarze od razu przeprowadzili badania. Wielu z nich było przekonanych, że śnieżnobiała czupryna noworodka to objaw albinizmu. Ku ich ogromnemu zaskoczeniu, testy nie potwierdziły jednak tej tezy.

Zwyciężczyni „The Voice Senior 2” straciła męża. O śmierci dowiedziała się po przesłuchaniachZwyciężczyni „The Voice Senior 2” straciła męża. O śmierci dowiedziała się po przesłuchaniachCzytaj dalej

Według niektórych medyków kolor włosów dziecka może być związany z dużym stresem matki. Są oni zdania, że z czasem czupryna malucha zacznie naturalnie ciemnieć. Na razie chłopczyk wygląda jednak zupełnie nietypowo, a jego zdjęcia podbiły sieć. Opublikowano je m.in. w serwisie quivo.co.

Choć węgierskim lekarzom nie udało się jednoznacznie określić przyczyny jego niezwykłego wyglądu, nie jest on jedynym dzieckiem, które urodziło się z podobną cechą. W 2016 roku na świat przyszła dziewczynka, której włosy miały dwa kolory - czarny i biały.

Takie nietypowe przypadki zdarzają się od czasu do czasu i choć w historii Bence'a lekarze nie znaleźli przyczyny, to czasem lekarzom udaje się ją ustalić. W 2016 wydarzyła się także niezwykła historia. Na świat przyszła dziewczynka, która miała czarno-białe włosy.

Za wygląd odpowiadają geny, które przekazują dzieciom ich rodzice. Określają one wysokość, kształt sylwetki czy nawet zdolności intelektualne. Wśród nich wyróżnia się geny dominujące, tj. ciemne oczy, włosy i kolor skóry. Z kolei za recesywne uznaje się m.in. jasne i proste włosy oraz bladą karnację.

Procesy dziedziczenia genów są jednak bardzo skomplikowane i wciąż nie do końca wyjaśnione. Opracowano wytyczne, według których można mniej więcej przewidzieć wygląd dziecka na podstawie cech posiadanych przez ich rodziców. Zdarzają się jednak wyjątki, które potrafią zaskoczyć wszystkich.

Noworodek z białymi włosami

quivo.co

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Parenting

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News