Mężczyzna był na rybach
youtube.com Yinksuk blog
Monika Majko - 4 Lutego 2021

W ostatniej chwili zgłosił się do szpitala. Lekarze wyjęli mu z gardła rybę

Wypadek na rybach mógł zakończyć się dla młodego wędkarza tragicznie. Mężczyzna w ostatniej chwili trafił do szpitala, a kiedy lekarze zorientowali się, że w jego gardle znajduje się żywa ryba, zamarli z niedowierzania.

24-letni mężczyzna nie mógł mówić i miał poważne problemy z oddychaniem. Lekarze musieli działać szybko, bo wiedzieli, że ryba, która utknęła w jego gardle, może spowodować uduszenie się pacjenta. Wstrząsające nagranie trafiło do sieci.

Mężczyzna miał w gardle żywą rybę

Szpitalne Oddziały Ratunkowe codziennie przyjmują tysiące pacjentów, którzy potrzebują pomocy z najróżniejszych powodów. Nieczęsto zdarzają się jednak takie przypadki, jak ten ze szpitala Santander Herrera w kolumbijskim mieście Pivijay.

Na pogotowie ratunkowe zgłosił się tam 24-letni mężczyzna, który miał problem z ciałem obcym, które utknęło w jego przełyku. Gdy lekarze zajrzeli do ust pacjenta, zaniemówili z wrażenia. Okazało się, że w gardle utknęła mu 18-centymetrowa żywa ryba.

Ryba blokowała przepływ powietrza i uniemożliwiała młodemu mężczyźnie mówienie. Lekarze wiedzieli, że nie mają chwili do stracenia. Jeden z medyków natychmiast usunął z gardła pacjenta nietypową przeszkodę. Wszyscy jednak zadawali sobie pytanie w jaki sposób żywa ryba znalazła się w ustach 24-latka.

Mateusz Morawiecki podjął decyzję. Chodzi o dofinansowanie polskiej onkologiiMateusz Morawiecki podjął decyzję. Chodzi o dofinansowanie polskiej onkologiiCzytaj dalej

Okazało się, że do wypadku doszło podczas wędkowania. Po zabiegu 24-latek wyznał lekarzom, że w czasie zarzucania nowej przynęty, chciał przytrzymać w ustach wcześniej złowioną rybę. Ta okazała się jednak bardzo waleczna i szybko zaczęła się wyrywać.

Mężczyzna, chcąc za wszelką cenę przytrzymać wyrywającą się rybę, przez przypadek połknął ją w całości, a ta, ze względów na swój rozmiar, utknęła mu w gardle. 24-latek nie był w stanie sam wyciągnąć ryby, dlatego zgłosił się po pomoc.

Niewiele brakowało, a niefortunny wypadek zakończyłby się dla niego tragicznie. Na szczęście szybka interwencja lekarzy uratowała życie 24-latka, a do sieci trafiło nagranie zabiegu, podczas którego lekarz usuwa przeszkodę z gardła młodego wędkarza.

Nagranie opublikował kanał Yinksuk blog na platformie YouTube pod koniec stycznia 2021 roku, a film odtworzono już niemal 30 tysięcy razy. Na wideo widać, jak lekarz wyciąga z gardła pacjenta pokaźnych rozmiarów rybę.

Młody mężczyzna jeszcze przez weekend przebywał na obserwacji w szpitalu. Na szczęście zwierzę nie spowodowało żadnych poważnych obrażeń w gardle 24-letniego rybaka z Kolumbii.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet/YouTube

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News