Krzysztof Kowalewski z żoną
TRICOLORS/East News
Artur Łokietek - 7 Lutego 2021

Krzysztof Kowalewski zostawił dla niej ukochaną. Kulisy związku z Agnieszką Suchorą

 Krzysztof Kowalewski zmarł w wieku 83 lat. Przez ostatnie wiele lat życia był związany z młodszą o 30 lat Agnieszką Suchorą. Zanim jednak poznał się z wybranką swojego serca, trwał w innym związku. Życie aktora było obfite w liczne romanse.

Przez ostatnie 20 lat Krzysztof Kowalewski i Agnieszka Suchora stanowili jedną z najbardziej rozpoznawalnych i trwałych par polskiego show-biznesu. Byli ze sobą nie tylko w życiu prywatnym, ale też często razem gościli na deskach teatru czy w filmach. Aby daleko nie sięgać, wystarczy przypomnieć sobie serial „Daleko od Noszy”.

Co ciekawe, życie Kowalewskiego obfitowało w różnego rodzaju, mniejsze lub większe romanse. Zanim poznał wybrankę z którą spędził ostatnie 20 lat życia, związany był m.in. z tancerką kubańskiego pochodzenia Vivian Rodriguez.

Praktycznie od razu po poznaniu się, para postanowiła wziąć ślub. Jak sam aktor wspominał swego czasu, ich „romans był płomienny”. W 1967 r. na świat przyszedł ich syn, Wiktor. Niestety, w międzyczasie w życiu polskiego aktora doszło do poważnych zmian – zmarła jego matka, chorująca m.in. na stwardnienie rozsiane. Kowalewski i Rodriguez się rozstali, a ojciec przez długi czas nie widział się z synem. Dopiero po latach postanowili odnowić kontakt.

Sam aktor nie ukrywał, że lubił spotykać się z kobietami. W swojej autobiografii „Skarpetka w ręku: Krzysztof Kowalewski w garderobie” określił siebie jako „kochliwego”. W końcu, w trakcie prób do sztuki „To nie była piąta, to była dziewiąta” poznał, jak się początkowo zdawało, "tę jedyną", Ewę Wiśniewską.

Zwyciężczyni „The Voice Senior 2” straciła męża. O śmierci dowiedziała się po przesłuchaniachZwyciężczyni „The Voice Senior 2” straciła męża. O śmierci dowiedziała się po przesłuchaniachCzytaj dalej

Płomienny romans i nagłe rozstanie

Co ciekawe, aktorska para wydawała się swego czasu być jedną z najbardziej zakochanych spośród innych polskich gwiazd. Do tego stopnia, że przetrwali ze sobą blisko 21 lat i wspólnie myśleli nawet o pozostaniu ze sobą po śmierci, gdyż rzekomo wykupili wspólne miejsce na cmentarzu.

Specyfika pracy aktora jest jednak nieubłagana, co mogło powodować spore problemy dla aktorskiej pary. - Żyjemy od próby do próby, od premiery do premiery. Spotykamy się często w przelocie. Gdy ona wychodzi, ja właśnie wracam, czy też odwrotnie. Ale... w związku mężczyzna-kobieta najmniej ważne są formalności. Najważniejsze jest to, co dzieje się między nami, czy da się razem żyć! – mówił Kowalewski.

Choć przez wiele lat uchodzili razem za idealnie dobraną parę, pojawił się kryzys. Ten nastąpił w 2000 roku za sprawą sporo młodszej od aktora Agnieszki Suchory, którą również możemy kojarzyć z występów na deskach teatru czy w filmach lub programach telewizyjnych. Problem w tym, że Kowalewski cały czas był związany z Ewą Wiśniewską.

- Było w nim wszystko, co pociągało mnie w mężczyźnie: poczucie humoru, autorytet. Był dużym facetem, przy którym czułam się bezpiecznie, a do tego najłagodniejszym człowiekiem na świecie – wyjaśniała Agnieszka Suchora. Gorący romans nie umknął Ewie Wiśniewskiej.

Nawet jedna z pracownic teatru wspominała, że „między nią [Wiśniewską] a Suchorą doszło do ostrej wymiany zdań w teatralnej garderobie”. Pojawiły się spore problemy w życiu aktora i jego związkach. Przełom nastąpił, gdy okazało się, że Suchora jest w ciąży! - Nie widziałam powodu, żeby przymykać oko na wyjazdy Krzysztofa na kąpiele do nowo narodzonego dziecka– wspominała Wiśniewska po latach od rozstania. Przez ponad 20 kolejnych lat życie aktora związane było z Agnieszką Suchorą i ich córką, Gabrielą.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: plejada.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News