Narciarz
Pixabay.com Henryk Niestrój
Artur Łokietek - 23 Lutego 2021

Tragiczny wypadek na stoku, nie żyje narciarz. Drugi z obrażeniami trafił do szpitala

Na jednym ze stoków narciarskich w Krynicy-Zdrój doszło do nieszczęśliwego wypadku. W wyniku zderzenia się ze sobą dwóch narciarzy, jeden z nich zmarł. Policja nie podała jeszcze okoliczności tragedii.

Sezon narciarski cały czas trwa, a rząd niedawno zdecydował się poluźnić obostrzenia dotyczące wyjazdów na narty. Nie dziwią więc olbrzymie tłumy na stokach. Niestety, na jednym z nich doszło do śmiertelnego w skutkach wypadku.

Szczególnie w takim czasie trzeba pamiętać o bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich. W przeciwnym razie może wydarzyć się tragedia. O podobnym wydarzeniu donosi m.in. portal wiadomosci.radiozet.pl.

- Śmiertelny wypadek na stoku narciarskim w Krynicy Zdrój, zderzyło się tam dwóch narciarzy, jeden zmarł na miejscu, drugi trafił do szpitala - potwierdza Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu. Policja nie podaje informacji o jaką stację narciarską chodzi – napisał na Twitterze reporter Radia Zet, Przemysław Taranek.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na stoku narciarskim w Krynicy-Zdrój. Nie wiadomo jednak, o którą stację chodzi dokładnie. Policja nie przekazała również szczegółów wypadku.

Nie żyje podróżnik Aleksander Doba. Miał 74 lataNie żyje podróżnik Aleksander Doba. Miał 74 lataCzytaj dalej

Tragedia na stoku, zmarł narciarz

Wkrótce nowe informacje w sprawie tragedii przekazała Polska Agencja Prasowa. „Na jednym ze stoków narciarskich w Krynicy-Zdroju doszło we wtorek do śmiertelnego wypadku. Dwóch narciarzy zderzyło się. Jeden z nich zmarł na miejscu, drugi z obrażeniami został przewieziony do szpitala” – czytamy.

Ustalono, że przyczyną dramatu był nieszczęśliwy wypadek, na skutek którego jeden z narciarzy zmarł na miejscu. Druga osoba została przewieziona do szpitala, jednak nie wiadomo jaki aktualnie jest jej stan.

Ratownicy GOPR szybko pojawili się na miejscu i podjęli się reanimacji jednego z narciarzy. Niestety, nie udało się go uratować.

Na miejscu działają policjanci, którzy postarają się dokładnie wyjaśnić okoliczności wydarzenia. W sprawę zaangażowana jest również Prokuratura Rejonowej w Muszynie oraz biegły z zakresu bezpieczeństwa na stokach narciarskich.

Przypominamy, że na stokach narciarskich, szczególnie w tak gorącym okresie, należy zachować szczególne zasady bezpieczeństwa. W trakcie wymijania trzeba zachowywać odpowiednią odległość, nie zjeżdżać bezpośrednio za naszym poprzednikiem i nie zatrzymywać się w trakcie zjazdu bez potrzeby. Pamiętajmy również o zwracaniu uwagi na znaki na torze.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet, wiedza.sklepmartes.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News