Antoni Macierewicz ma piękną córkę
Piotr Molecki/East News
Irmina Jach - 12 Lutego 2021

Mamy zdjęcia córki Antoniego Macierewicza. Podobna do ojca?

Aleksandra Wesołowska, córka Hanny i Antoniego Macierewiczów, konsekwentnie unika medialnego rozgłosu. Kobieta pracuje na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Z wykształcenia jest biochemikiem. Internauci nie kryją zaskoczenia jej wyglądem.

Aleksandra Wesołowska odziedziczyła zainteresowanie biochemią po dziadku, Zdzisławie Macierewiczu oraz siostrze ojca, Barbarze. Córka polityka specjalizuje się w laktotechnologii, czyli badaniu i wykorzystywaniu mleka kobiecego. Aktywnie promuje korzyści, jakie płyną z karmienia piersią.

Antoni Macierewicz ma piękną córkę

W 2010 roku założyła Fundację Bank Mleka Kobiecego, której celem jest inicjowanie powstania sieci banków mleka w Polsce oraz gromadzenie funduszy potrzebnych na zakup wyposażenia takich placówek. Badaczka przyznała, że zdarzało jej się być ocenianą przez pryzmat znanego ojca.

- Być może czasem ludzie mają problem z oddzieleniem tego, co ktoś robi, od swojego stosunku wobec spokrewnionego z tą osobą polityka, zwłaszcza takiego, który budzi silne emocje. Ja tego długo nie odczuwałam, ludzie, z którymi się stykam w życiu zawodowym, na uczelni, to osoby o bardzo różnych poglądach, łączą nas sprawy merytoryczne - mówiła w rozmowie z portalem Wprost dodając, że zdarza jej się słyszeć, że jest podobna do Antoniego Macierewicza.

- To dotyczy różnych spraw, czasem pada jako komplement, czasem uwaga, która miałaby mi dokuczyć. Łączy nas determinacja i nieugiętość w dążeniu do celów - dodała.

Zbigniew Zamachowski zmaga się z chorobą. Musiał wyprowadzić się z domuZbigniew Zamachowski zmaga się z chorobą. Musiał wyprowadzić się z domuCzytaj dalej

Aleksandra Wesołowska była przed laty bohaterką skandalu. Media poinformowały wówczas, że na konto jej Fundacji wpłynęło prawie pół miliona złotych publicznych pieniędzy. Projekt dotyczący laktotechnologii uzyskał 400 tys. złotych dofinansowania w konkursie Innowacje Społeczne prowadzonym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

- Po raz pierwszy moja działalność zawodowa została wtedy powiązana i wykorzystana jako element walki politycznej. Sukcesy zawdzięczam swojej wieloletniej pracy i całego zespołu. Jako naukowiec stawiam sobie pewne cele i je realizuję. O granty wnioskowałam cztery lata temu i wnioskuję dzisiaj - tłumaczyła badaczka.

W 2016 roku na antenie Telewizji Republika córka Antoniego Macierewicza wspominała czasy dzieciństwa, które również były dla niej ciężkim doświadczeniem. Rówieśnicy, z którymi uczęszczała do przedszkola, śmiały się, że jej ojciec jest „kryminalistą”.

- Ja nie mogłam tego przyjąć, ale nie umiałam wytłumaczyć, że jest inaczej. Wróciłam do domu z płaczem. To był moment, gdy jedna z mam dowiedziała się od córki co miało miejsce i następnego dnia odbyło się zebranie ze wszystkimi dziećmi, gdzie tłumaczono co oznacza pojęcie więzień polityczny. W tamtym czasie to była odwaga, heroizm. Tej matki i opiekunki - opowiadała kobieta.

Prywatnie Aleksandra Wesołowska jest matką czwórki dzieci. Jak podsumowała Róża Rzeplińska ze Stowarzyszenia 61, „działa w publicznej sprawie, ma ponad 40 lat, czwórkę dzieci. Nie tańczy z gwiazdami”. Wiedzieliście, że były szef MON ma córkę?

Córka Macierewicza jest pracownikiem naukowym

Źródło zdjęcia: Facebook/Aleksandra Wesołowska

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express/Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News