Natalia Kukulska dwie osoby
Fot. Pexels.com @Snapwire (zdjęcie ilustracyjne)
Mateusz Sidorek - 12 Lutego 2021

Natalia Kukulska pogrążona w smutku. Przekazała informacje o śmierci dwóch artystów

Natalia Kukulska opublikowała za pośrednictwem mediów społecznościowych dwa poruszające wpisy. Polska piosenkarka z wielkim smutkiem jednego dnia pożegnała dwie wielkie osoby. Niedawno zmarł Antoni Kopff – muzyk, które piosenki wykonywała Kukulska. Odszedł też kolejny słynny kompozytor, Chick Corea.

W czwartek 11 lutego na Instagramie Natalii Kukulskiej pojawiły się dwa wpisy, które wywołały duże reakcje wśród fanów polskiej artystki. Piosenkarka utrzymuje regularny kontakt z internautami za pośrednictwem mediów społecznościowych, dzięki czemu obserwujący mogą śledzić karierę wokalistki, czasem zaglądając też za kulisy.

Tym razem jednak Natalia Kukulska opublikowała dwa bardo osobiste wpisy. W ciągu ostatnich miesięcy odeszło wielu utalentowanych i cenionych artystów. Piosenkarka oddała hołd dwóm muzykom – Antoniemu Kopffie i Chickowi Corei – żegnając wielkich mistrzów.

Natalia Kukulska o odejściu kompozytorów

Antoni Kopff był niezwykle utalentowanym i cenionym muzykiem oraz kompozytorem, którego piosenki wykonywała między innymi Natalia Kukulska. Kopff znany był z pisania linii melodycznych do różnych utworów. Po informacji o śmierci artysty, na Instagramie Kukulskiej pojawił się pożegnalny wpis.

Żegnaj Antonii… mam w sercu same ciepłe wspomnienia… „ słowa niepotrzebne, im też smutno pewnie”… to fragment tekstu, do Twojej przepięknej kompozycji „ Ktoś miedzy nami”. Zostawiłeś ich po sobie wiele bo miałeś wielki talent do pisania wspaniałych utworów. Taki talent w połączeniu z pracowitością, fachowością i Twoja skromność, autoironia, humor – pozostawiają obraz człowieka niezwykle wartościowego. Myślę, że po tamtej stronie Twoi przyjaciele „zacierają ręce” na bliskie i ponowne spotkanie. Szczere kondolencje dla rodziny. Ps. Kto nie zna twórczości Antoniego Kopffa – polecam piękną podróż muzyczną. Tośku, no wiesz? – czytamy na profilu Kukulskiej.

Nie żyje Judyta Turan, aktorka znana m.in. z „M jak miłość”. Miała 37 latNie żyje Judyta Turan, aktorka znana m.in. z „M jak miłość”. Miała 37 latCzytaj dalej

Nie jest to jedyny muzyk, którego w czwartkowy wieczór pożegnała Natalia Kukulska. Całym światem wstrząsnęła wiadomość o śmierci Chicka Corei. Amerykański pianista jazzowy przegrał walkę z bardzo rzadką odmianą choroby nowotworowej, jak donosi agencja AP.

O nieeeee. Wielki Chick Corea. Wraz z tłumem – dziękuję, że nam się zdarzyłeś, mistrzu. RIP – czytamy we wpisie Kukulskiej.

Wiadomość o śmierci Corei pogrążyła Natalię Kukulską w smutku

Nie tylko Natalia Kukulska będzie wspominała zmarłego Chicka Coreę. Pianista jazzowy w swojej karierze zdobył aż 23 nagrody Grammy, które uważa się za najważniejsze wyróżnienie w środowisku muzycznym.

Chick Corea zmarł w wieku 79 lat. Na co dzień mieszkał w Clearwater na Florydzie. Jest postrzegany za pioniera, który zaczął wykorzystywać w jazzie potencjał instrumentów elektronicznych. Po jego śmierci menadżer artysty opublikował na Facebooku poruszający wpis.

Pragnę podziękować wszystkim tym, których spotkałem na swojej drodze i którzy pomogli podtrzymywać muzyczny żar. Mam nadzieję, że ci, którzy mają ochotę grać, pisać czy występować (...) robią to. Jeśli nie dla siebie, to dla reszty z nas. Nie chodzi tylko o to, że świat potrzebuje więcej artystów, ale też, by zwyczajnie, dobrze się bawić – treść oświadczenia cytuje RMF24.

Natomiast Antoni Kopff zmarł po przeżyciu 76 lat. Do dziś jedną z najsłynniejszych piosenek, które napisał, jest „Do zakochania jeden krok”. Muzyka ta zapewniła mu I nagrodę na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1972 r.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o Monice Mrozowskiej, która pokazała zdjęcie swojej 17-letniej córki. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News