Na co zmarł Jacek Kuroń?
Fot. Wikipedia
Wiadomości Pikio - 13 Grudnia 2018

Na co zmarł Jacek Kuroń? Przegrał ze straszną chorobą

Na co zmarł Jacek Kuroń? Chociaż od śmierci mężczyzny minęło już 14 lat, to wciąż wiele osób nie wie jaki jest prawdziwy powód jego odejścia. Polityk bardzo solidnie wpisał się w historię powojennej Polski, przez co zyskał wielkie uznanie. Jego imieniem nazywane są między innymi szkoły oraz ulice. Co się jednak stało, że nie ma go już między nami?

Na co zmarł Jacek Kuroń? Śmierć mężczyzny poruszyła całą Polskę. Jego oddanie oraz zaangażowanie w sprawy Polski sprawiły, że został on odznaczony Orderem Orła Białego. Takie wyróżnienie to prawdziwy zaszczyt, którego inni mogli mu jedynie pozazdrościć. Czy jego śmierci dało się zapobiec? Jacek Kuroń to kultowa postać PRL. Mężczyzna był politycznym przywódcą, o którym głośno jest do dziś. Jego polityczna kariera nie szła jednak w parze ze zdrowiem - końcówka jego życia była ucieleśnieniem bólu i męki. Konieczna była między innymi operacja tętnicy szyjnej, która zakończyła się fatalnym niepowodzeniem.

Jacek Kuroń śmierć. Jego odejście to ogromna strata

Mężczyzna na wskutek źle przeprowadzonego zabiegu doznał udaru, który odcisnął bardzo poważne piętno na jego dalszym życiu. Jego stan był na tyle poważny, że polityk zapadł w stan śmierci klinicznej. Wszyscy myśleli, że to już koniec. On jednak po raz kolejny pokazał swoją ogromną siłę i wybudził się. Lista jego chorób jest o wiele, wiele dłuższa. Mężczyzna niejednokrotnie musiał zmagać się z poważnymi zapaleniami płuc, a także migotaniem przedsionków. Zdrowe nie były również jego nerki - na krótko przez jego śmiercią ich stan był na tyle opłakany, że potrzebne były dializy. Taka ilość schorzeń mocno utrudniała mu normalne funkcjonowanie. Mężczyzna na wskutek wielu chorób zmarł 17 czerwca 2004 roku. Swoje ostatnie chwile spędził w szpitalu, gdzie od dłuższego czasu leżał nieprzytomny. Jego pogrzeb odbył się 9 dni później, 26 czerwca. Pochowany został na cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Krzysztof JackowskiKrzysztof Jackowski potwierdza swój dar! Oto niezbite dowody jego jasnowidzeniaCzytaj dalej

Na co zmarł Jacek Kuroń? Jacek Kuroń rak

Bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny był nowotwór gardła. Chociaż jego stan zdrowia był w tragiczny, to właśnie rak przekreślił jego szanse na powrót do normalności. Śmierć Jacka Kuronia dla wielu osób była ogromnym ciosem. Na jego pogrzebie nie zabrakło najważniejszych osobistości, które chciały pożegnać go w godny i odpowiedni sposób. Zapamiętany został jako silna osobowość. - Jacek Kuroń był człowiekiem nieprawdopodobnie silnym, silnym osobowościowo, charakterem, wiedzą i miłością do ludzi. Może z tej siły wynikało właśnie to, że w każdej sytuacji przede wszystkim myślał o tych, którzy sobie nie radzą - powiedział o nim Andrzej Celiński.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Justyna Żyła Instagram: Miejsce rodzinnego dramatu
  2. Ile mężów miała Kora? Nie wszystko wychodziło jej w życiu
  3. Przepowiednie na 2019. Jackowski i inni ujawniają przyszłość!
  4. Znaki zodiaku, które są najsilniejsze. Jesteś wśród nich?
kinga dudaŻycie prywatne Kingi Dudy obdarte z tajemnic. Córka prezydenta zmaga się z paskudnym nałogiemCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News