Minister zdrowia zabrał głos ws. obostrzeń
Screen WP „Tłit” z 24.03.2021
Klaudia Bochenek - 24 Marca 2021

Minister zdrowia zabrał głos ws. dodatkowych obostrzeń

Minister zdrowia był dziś gościem programu „Tłit” w Wirtualnej Polsce. Adam Niedzielski przyznał, że są sygnały do zaostrzenia obostrzeń i trwają analizy, czy mają mieć charakter ogólnokrajowy, czy regionalny. Powiedział także, że dziś możemy przekroczyć liczbę 50 tys. zgonów na skutek koronawirusa.

Minister zdrowia uspokoił, że nie przekroczymy dziś liczby 30 tysięcy dobowych przypadków zachorowań. Michał Dworczyk jeszcze rano poinformował, że te dane wyniosą powyżej 29 tysięcy. To rekord zakażeń od 7 listopada. Co więc z obostrzeniami?

Minister zdrowia gościem programu „Tłit”. Wspomniał o obostrzeniach

Michał Dworczyk poinformował, że już jutro rząd przedstawi kolejne wytyczne ws. obostrzeń. Jeszcze wczoraj premier Mateusz Morawiecki mówił, że nowe restrykcje obejmą tydzień przed i tydzień po Wielkanocy. W związku z dynamicznym przyrostem zakażeń Adam Niedzielski został wypytany o sytuację w kraju i czego możemy się spodziewać.

Minister zdrowia przyznał, że najgorsza sytuacja jest na Śląsku, a odnotowywana tam dynamika zaczyna przypominać tę na Mazowszu. Warto zaznaczyć, że w ostatnich raportach Ministerstwa Zdrowia, najwięcej zakażeń było właśnie z województwa mazowieckiego.

- Te sygnały są skłaniające do tego, by rozważyć zaostrzenie obostrzeń. Zastanawiamy się nad tym, czy zrobić to regionalnie, czy ogólnokrajowo. Jesteśmy a trakcie analiz. Konkretne decyzje będą komunikowane - skwitował Adam Niedzielski.

Michał Dworczyk właśnie potwierdził rekord zakażeń koronawirusem od początku epidemiiMichał Dworczyk właśnie potwierdził rekord zakażeń koronawirusem od początku epidemiiCzytaj dalej

- W czerwcu i lipcu był czas na to, by niektóre powiaty wyróżnić, teraz nie ma takiej możliwości - odpowiedział minister zdrowia zaznaczając wcześniej, że regionalizacja dotyczy całych województw, a nie powiatów. Adam Niedzielski wspomniał również o głośnej ostatnio barierze 30 tys. zakażeń.

- Trzeba liczyć się z tym, że liczba 30 tys. zakażeń zostanie przekroczona i nie będzie żadną barierą. Te prawdopodobne scenariusze to od 25 do 30 tys. zakażeń. Ja coraz mniej się skłaniam do podawania tych danych, bo dynamika koronawirusa wciąż zaskakuje - mówił minister.

Adam Niedzielski skupił się także na liczbie zgonów. Liczba jest podobna do tej ze stycznia, kiedy to odnotowano 511 ofiar. Niestety, do końca marca pozostał jeszcze tydzień i te dane mogą drastycznie wzrosnąć.

Fatalna jest również sytuacja w szpitalach. W tym momencie zajętych jest ponad 26 tysięcy łóżek dla zakażonych pacjentów. To o wiele więcej, niż podczas II fali koronawirusa. Cały czas podejmowane są decyzje o otwieraniu kolejnych szpitali tymczasowych.

Dziennikarze Wirtualnej Polski dotarli również do nieoficjalnych ustaleń w związku z decyzjami rządu na okres przed i po Wielkanocy i samą Wielkanoc. O wszystkim pisaliśmy pod tym linkiem.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: WP „Tłit”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News