Minister zdrowia ujawnił zaskakujące informacje
Facebook.com/MZGOVPL
Monika Majko - 23 Marca 2021

Minister zdrowia ujawnił, gdzie najłatwiej się zarazić w Polsce

Minister zdrowia Adam Niedzielski wraz z premierem Mateuszem Morawieckim odwiedzili w poniedziałek 22 marca 2021 roku szpital tymczasowy w Radomiu. Szef resortu zdrowia ujawnił, gdzie dochodzi do niemal 50 proc. zakażeń COVID-19 w Polsce.

Według ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, niemal 50 proc. nowych ognisk koronawirusa wykrywanych jest w zakładach pracy. Politycy po raz kolejny zaapelowali do Polaków o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Minister zdrowia i premier odwiedzili szpital tymczasowy w Radomiu

- Mamy za sobą tydzień bardzo dynamicznego przyrostu liczby zachorowań. Pandemia rozwija się nie tylko na poziomie codziennie odnototwywanych liczb nowych zakażeń, ale ma już też bardzo duże obciążenie dla szpitalnictwa i systemu zdrowia - mówił minister Niedzielski podczas wizyty w radomskiej placówce.

Od kilku tygodni w Polsce notuje się dynamiczny wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem. Z powodu tzw. trzeciej fali pandemii w całej Polsce od 20 marca 2021 roku ponownie wprowadzono pełen lockdown. Zamknięte zostały m.in. hotele, galerie handlowe, obiekty sportowe oraz instytucje kultury.

Politycy zaapelowali również do pracodawców, by skierowali swoich pracowników do pracy zdalnej, jeśli tylko istnieje taka możliwość. Jak ujawnił minister zdrowia Adam Niedzielski, to właśnie w zakładach pracy wykrywa się prawie 50 proc. wszystkich ognisk koronawirusa.

Nieoficjalnie: zamknięcia sklepów, zmiany w kościołach i przemieszczaniu się. Również Wielkanoc pod znakiem restrykcjiNieoficjalnie: zamknięcia sklepów, zmiany w kościołach i przemieszczaniu się. Również Wielkanoc pod znakiem restrykcjiCzytaj dalej

- Rano otrzymałem raport sanepidu, który identyfikuje ogniska zachorowań w ostatnim czasie w kraju. Prawie 50% ognisk jest identyfikowanych w zakładzie pracy. Zwracam się z apelem, żeby tam, gdzie to możliwe przechodzić na pracę zdalną - przekazał szef resortu zdrowia.

Z kolei premier Mateusz Morawiecki ostrzegł Polaków przed brytyjską mutacją wirusa SARS-COV-2, która coraz częściej identyfikowana jest na terenie naszego kraju. Zmutowany wirus jest znacznie bardziej zaraźliwi i stanowi jeszcze większe zagrożenie dla życia.

- Brytyjska mutacja wirusa, staje się wersją dominującą, co oznacza wyższy stopień transmisji wirusa i niestety również podniesiony poziom śmiertelności. Dlatego bardzo mocno raz jeszcze apeluję, żeby przestrzegać wdrożonych reguł i obostrzeń - przekazał premier Morawiecki.

We wtorek 23 marca br. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 16 741 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia COVID-19 na terenie naszego kraju. Rzecznik rządu Piotr Müller podkreślił na ostatniej konferencji prasowej, że jeśli zagrożenie epidemiczne w kraju wciąż będzie rosnąć, możliwe jest wprowadzenie kolejnych restrykcji.

- Liczba zakażonych koronawirusem: 2 089 869/ 49 761 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - podał resort zdrowia 23 marca br.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Twitter/WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News