Michał Wiśniewski powody zadłużenia
Fot. East News TRICOLORS
Mateusz Sidorek - 18 Lutego 2021

Michał Wiśniewski zdradził powody swojego bankructwa. Pieniądze miał stracić przez fałszywych przyjaciół

Michał Wiśniewski postanowił szczerze opowiedzieć o swoich finansach. Lider popularnego kiedyś zespołu Ich Troje ujawnił powody bankructwa. Piosenkarz twierdzi, że wiele pieniędzy stracił przez fałszywych przyjaciół, a nie – o czym wiele osób spekuluje – uzależnienie od hazardu i alkoholu. Gwiazda przyznała też, że choć zarobiła bardzo dużo, to na pieniądzach się po prostu nie zna.

Przestało być tajemnicą, że Michał Wiśniewski do 2005 roku zarobił bardzo okrągłą sumę – 40 milionów złotych. Na początku XXI wieku zespół Ich Troje cieszył się ogromną popularnością, co pozwalało liderowi podpisywać lukratywne kontrakty. Jak się jednak okazuje, dzisiaj piosenkarz nie należy do grona.

Za sam udział w programie „Jestem jaki jestem”, którego dwie edycje były emitowane na antenie TVN, Michał Wiśniewski otrzymał milion dolarów. To była jednak zaledwie część jego zarobków do 2005 roku. Tym bardziej wiadomość o bankructwie lidera Ich Troje, która pojawiła się w mediach, dla wielu okazała się niespodzianką.

Michał Wiśniewski komentuje spekulacje na temat bankructwa

Nie jest żadną tajemnicą, ponieważ sam Michał Wiśniewski nie ukrywa tego, że regularnie uprawiał hazard i nadużywał alkoholu. Wiele osób to w nałogach dopatrywało się powodów bankructwa gwiazdy Ich Troje. Piosenkarz jednak w najnowszym wywiadzie „Dawno temu w telewizji” zaprzeczył tej teorii.

Większość pieniędzy straciłem przez fałszywych przyjaciół, ja ich nie przegrałem. Nie jestem profesjonalnym pokerzystą. Nie wrzuciłem nigdy w pokera pięciu złotych. Poker to pasja, ale bardzo często mówiło się, że ja przegrałem te pieniądze, ale nie, proszę państwa, gdybym przegrał, to bym zrobił z tego zdjęcia i relację. A tego nie ma – powiedział Wiśniewski.

Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje Mariusz PuchalskiTragiczne informacje obiegły media. Nie żyje Mariusz PuchalskiCzytaj dalej

To wyznanie może zadziwić wiele osób. Wokalista zasugerował, że nie tylko zaszkodzili mu fałszywi przyjaciele, ale także nieumiejętne zarządzanie finansami, do czego także się przyznał.

Finanse nie były mocną stroną Michała Wiśniewskiego

Choć mogłoby się wydawać, że Michał Wiśniewski zarobił kwotę, która do dzisiaj powinna gwarantować mu życie w luksusie, piosenkarz przyznał, że popełnił kilka błędów. Lider Ich Troje ujawnił, że nie potrafił gospodarować swoimi finansami.

Sytuacja jest bardzo prosta. Jeśli zarobisz 40 mln, musisz odprowadzić od tego blisko 10 mln podatków. Gorzej, jeśli go odprowadzisz, a sam nie dbasz o finanse. Nie jestem pierwszą osobą, która sobie z tym nie poradziła. Lista nazwisk jest bardzo długa, z Michaelem Jacksonem na czele – powiedział Michał Wiśniewski.

Gwiazda dodała, że choć nie przegrał pieniędzy, to lubił nimi szastać na prawo i lewo. Powody takiego zachowania upatruje w swoim trudnym dzieciństwie, które nie przebiegało w atmosferze dostatku.

Kupowało się bezsensownie samochody, samoloty, mieszkania, łódki. Całą masę pierdół, które dziecko z domu dziecka na oczy nie widziało. Fajnie sobie zbudować kościół na biegunie północnym, ale on się nie buduje sam, więc niczego nie żałuję – dodaje.

W kwietniu 2020 roku Michał Wiśniewski ożenił się po raz piąty. Wiele mówi się o tym, że najtrudniejszy etap piosenkarz ma już za sobą. Można domyślać się, że lider Ich Troje rzeczywiście przyjmuje dzień, jakim jest i niczego nie żałuje – w myśl programu „Jestem jaki jestem”.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wielkim świecie Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. Para prezydencka obchodzi dzisiaj 26. rocznicę ślubu. O szczegółach ich miłości dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Plotek.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News