Duda rocznica śłubu
Fot. East News ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Mateusz Sidorek - 18 Lutego 2021

Wielkie święto Andrzeja i Agaty Dudów. 26. rocznica ślubu pary prezydenckiej

Dzisiaj Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda obchodzą swoje wielkie święto. Para prezydencka obchodzi 26. rocznicę ślubu. Małżonkowie powiedzieli sobie sakramentalne „tak” 18 lutego 1995 roku. Uczucie między Prezydentem Polski i Pierwszą Damą zrodziło się jeszcze w czasach szkolnych i płonie do dnia dzisiejszego.

26 lat temu Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda obiecali sobie przed ołtarzem wierność małżeńską. Dzisiaj para prezydencka otrzymuje gratulacje z okazji długiego stażu. Choć Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej zakochał się w Agacie od pierwszego wejrzenia, Pierwsza Dama nie była początkowo przekonana.

Agata Duda poznała przyszłego męża jeszcze w czasach szkolnych. Prezydent Polski natychmiast zakochał się w Pierwszej Damie podczas licealnej imprezy. Choć przyszła żona Andrzeja Dudy początkowo się wahała, ostatecznie zdecydowała, że da szansę adoratorowi.

Randki z Krakowem w tle Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser

Trudno wybrać lepsze miasto do przeżywania prawdziwej miłości od Krakowa, w którym na randki chodzili Andrzej Duda i Agata Kornhauser. Gdy już Pierwsza Dama postanowiła ulec urokowi swojego adoratora, para często korzystała z uroków dawnej stolicy Polski.

Nieświadoma obowiązków i trudności, jakie przyniesie przyszłość, para często odwiedzała kino i chodziła na „Tańce letnie” w Pałacu pod Baranami. Choć po maturze przyszły czasy studenckie, ich uczucie przetrwało.

Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje Mariusz PuchalskiTragiczne informacje obiegły media. Nie żyje Mariusz PuchalskiCzytaj dalej

Andrzej Duda wybrał prawo, a jego ukochana została studentką germanistyki. Na brak nauki oboje nie mogli narzekać, jednak zawsze znalazła się chwila na rozrywkę. Wówczas wybrali się między innymi na podróż autostopem po Europie.

To była spontaniczna podróż, praktycznie bez pieniędzy. Codziennie jedliśmy chleb z Nutellą – mówił Andrzej Duda cytowany przez se.pl.

Ślub Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser

Najpierw Andrzej Duda i Agata Kornhauser wzięli ślub cywilny. W sobotę 18 lutego 1995 roku stanęli już przed ołtarzem, by powiedzieć sobie symboliczne „tak”.

Kilka miesięcy po ślubie para doczekała się przyjścia na świat swojej jedynej córki, Kingi. Po wielu latach dziewczyna została doradczynią Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, którym jest jej ojciec.

Dzisiaj prawdopodobnie para prezydencka spróbuje, choć na chwilę, zapomnieć o obowiązkach politycznych wobec kraju i będą chcieli znaleźć trochę czasu dla siebie. Nic dziwnego – w końcu zakochani przeżyli już ze sobą ponad ćwierć wieku.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o śmierci wielkiego aktora i reżysera teatralnego. W wieku 68 lat zmarł Mariusz Puchalski, który od lat związany był z Teatrem Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News