Marcin Prokop nie zawsze pracował w mediach
Instagram.com _marcinprokop_
Monika Majko - 12 Lutego 2021

Marcin Prokop to dziennikarz i prezenter, ale nie zawsze pracował w mediach. Poznaliśmy jego zawodową przeszłość

Choć dziś Marcin Prokop jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich prezenterów telewizyjnych, nie zawsze pracował w mediach. Wykształcenie gwiazdora daleko odbiega od występowania przed kamerami, a zanim dziennikarz podjął pracę w telewizji, zajmował się zawodowo czymś zupełnie innym.

Marcin Prokop do lat związany jest ze stacją TVN. Wcześniej uwielbiany prezenter przepracował kilka lat w TVP 2, a karierę przed kamerami rozpoczynał w MTV Polska. Nie była to jednak pierwsza praca gwiazdora, który wcześniej zarabiał za życie w zupełnie inny sposób

Marcin Prokop rozpoczynał pracę w mediach w redakcji MTV Polska

Uwielbiany prezenter wcale nie wiązał w przeszłości swojej kariery zawodowej z telewizją. Karierę dziennikarską rozpoczął w 1997 roku, a do stacji MTV Polska trafił dopiero w 2001 roku. Wcześniej przyszły gwiazdor TVN wcale nie myślał o pracy przed kamerami.

Marcin Prokop jest bowiem absolwentem Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie, którą ukończył na kierunku finanse i bankowość. Przyszły dziennikarz został specjalistą w marketingu bankowości elektronicznej i zaraz po studiach podjął pracę w jednym z polskich banków.

W zawodzie przepracował jednak zaledwie 3 miesiące. Co więcej, nie odszedł on z banku z własnej woli. W pracy nie szło mu najlepiej i choć nie powierzano mu jeszcze bardzo odpowiedzialnych zadań, to już na samym początku podpadł swoim przełożonym.

Zbigniew Zamachowski zmaga się z chorobą. Musiał wyprowadzić się z domuZbigniew Zamachowski zmaga się z chorobą. Musiał wyprowadzić się z domuCzytaj dalej

- Kserowałem te dokumenty tak dobrze, że kserokopiarka po prostu zżarła oryginał umowy kredytowej i już go więcej nie wypluła. W związku z tym zostałem wezwany na dywanik i pogrożono mi palcem - wyznał Marcin Prokop w rozmowie z „Pomponikiem”.

Po tej wpadce przyszły gwiazdor został przeniesiony do skarbca, a jego zadaniem było układanie przygotowanych wcześniej ważnych dokumentów. Nie było mu jednak dane utrzymać stanowiska i wkrótce został dyscyplinarnie zwolniony z pracy.

- Pozamykałem te szafy pancerne tak, że nikt ich nie był w stanie otworzyć. Zamiast pochwał następnego dnia spotkałem ekipę ślusarzy z palnikami, którzy próbowali się dostać do tych szaf, żeby wyciągnąć to, co tam wcześniej powkładałem - przyznał Prokop.

To właśnie wtedy Marcin Prokop zdecydował się na zmianę zawodu i zaczął współpracować z kolorowymi magazynami, a następnie ze stacją MTV Polska. W latach 2004-2007 pracował w Telewizji Polskiej, a następnie trafił do stacji TVN.

Marcin Prokop to jednak niejedyna gwiazda stacji TVN, której wykształcenie nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem. Zupełnie inny kierunek studiów ukończyła również Monika Olejnik, a więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News