lockdown taki sam
pixabay.com, autor: icsilviu
Mateusz Sidorek - 27 Lutego 2021

Warmińsko-mazurskie: Tysiące osób otrzymało SMSy od RCB. Lockdown wygonił ludzi z hoteli

Lockdown w województwie warmińsko-mazurskim okazał się dużym zaskoczeniem dla wielu przyjezdnych. W sobotę 27 lutego w regionie zostały wprowadzone ostrzejsze restrykcje sanitarne. W związku z tym setki gości musiały opuścić hotel w Mikołajkach. Mieszkańcy Warmii i Mazur otrzymują specjalne wiadomości wysyłane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Obecnie na Warmii i Mazurach panuje niemal całkowity lockdown. To wynik decyzji rządowych, które zostały przekazane przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego podczas ostatniej konferencji prasowej. Wraz ze wzrostem zarażeń koronawirusem uznano, że konieczne są zmiany w przepisach.

Zgodnie z nowymi rozporządzeniami rządu w województwie warmińsko-mazurskim zapanował prawie całkowity lockdown. Cofnięto decyzje o łagodzeniu obostrzeń i przywrócono między innymi zakaz działania hoteli.

Lockdown w województwie warmińsko-mazurskim przerwał urlopy

Według najnowszych decyzji rządu od 27 lutego na Warmii i Mazurach zapanował lockdown. Minister zdrowia poinformował, że obecnie w Polsce wdrożono regionalizację. To oznacza, że w regionach, w których zagrożenie epidemiczne będzie największe, wprowadzane będą dodatkowe restrykcje.

Tak stało się w przypadku województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie ponownie zamknięto hotele i obiekty kulturalne. Dzieci będą musiały wrócić do nauki w trybie zdalnym. Takiej strategii rządu nie spodziewało się wielu Polaków.

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Krzysztof KwiatkowskiTragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Krzysztof KwiatkowskiCzytaj dalej

Fakt, że regionalizacja była zaskakującą decyzją, potwierdza sytuacja, do której doszło w Mikołajkach. Z miejscowego hotelu musiały wynieść się setki gości. Rozpoczęły się kontrole placówek.

Powiatowa stacja sanitarno-epidemilogiczna w Mrągowie rozpoczęła kontrolę w największym hotelu w Mikołajkach – powiedział burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski na łamach Polskiej Agencji Prasowej.

Ten hotel co tydzień ma kontrole sanepidu, więc może to jest rutynowa kontrola. Przebiega spokojnie –dodał włodarz.

Część osób, które rozmawiały z pracownikami PAP twierdziła, że gości mogło być nawet około tysiąca. Z systemu wprowadzania nowych restrykcji nie jest zadowolony sam burmistrz. Jego zdaniem początek weekendu to zły moment na wcielanie w życie obostrzeń, ponieważ wiele osób jest wówczas w trakcie wyjazdów.

Paranoja sytuacji, w której jesteśmy, polega na tym, że hotele zostały zamknięte w środku pobytów weekendowych. Prosiłem wojewodę, by wprowadzono ten zakaz w niedzielę, by hotele zdążyły wydać przygotowane jedzenie, by goście spokojnie dokończyli pobyty hotelowe. Ale tak się nie stało, a nikt nie udzielił mi odpowiedzi na pytanie, dlaczego jest, jak jest – poinformował burmistrz.

Po ogłoszeniu lockdownu mieszkańcy województwa otrzymują wiadomości SMS

Mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego otrzymują wiadomości, które potwierdzają, że w regionie panuje już lockdown. SMS-y wysyła Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

W komunikatach urząd informuje o aktualnych przepisach sanitarnych, jakie panują w województwie, w którym odnotowano zagrożenie epidemiczne.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o olsztyńskim prawniku, który niedawno zmarł na COVID-19. Sędzie umarł zaledwie kilka dni po tym, jak trafił do szpitala w Kętrzynie. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News