Lidl szuka „pracowników na lata”
Wikimedia Commons Mateusz Giełczyński Attribution-ShareAlike 3.0 Unported (CC BY-SA 3.0)
Irmina Jach - 22 Lutego 2021

Lidl szuka pracowników. Wiemy ile pieniędzy oferują, spore kwoty i dodatki

Lidl poszukuje „pracowników na lata”. Dyskont twierdzi, że zatrudnienie w jego szeregach gwarantuje korzyści finansowe i satysfakcję. Oferowana pensja przewyższa tę, która trafia do kieszeni osób związanych zawodowo z Biedronką.

Lidl w 2021 roku przeznaczył aż 120 mln zł na podwyżki i nagrody dla pracowników. Sieć będzie tym samym niekwestionowanym liderem w branży. Początkujący pracownik od marca będzie mógł liczyć na zarobki rzędu od 3550 zł brutto do 4350 zł brutto.

Lidl szuka „pracowników na lata”

W dobie pandemii koronawirusa duże sieci handlowe walczą o pozyskiwanie nowych pracowników. Zarówno Lidl, jak i Biedronka, kuszą potencjalnych kandydatów wysokimi zarobkami i korzystnymi warunkami zatrudnienia.

Lidl Polska po raz drugi prowadzi kampanię employer branding zatytułowaną „Praca na lata”. Pierwsza odsłona akcji odbyła się we wrześniu ubiegłego roku. Sieć poszukuje pracowników, którym zależy na stałym zatrudnieniu.

Już początkowa pensja jest bardzo satysfakcjonująca. Przepracowany rok skutkuje podwyżką do kwoty od 3650 zł brutto do 4550 zł brutto. Po dwóch latach stażu pracy wynagrodzenie wzrasta do poziomu od 3900 zł brutto do 4800 zł brutto.

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Andrzej KowalskiTragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Andrzej KowalskiCzytaj dalej

Osoby, które przepracują w dyskoncie przynajmniej pół roku, mogą liczyć na wysokie premie, które wynoszą od 50 do 100 procent podstawowego wynagrodzenia. To jednak nie koniec satysfakcjonujących benefitów.

Pracownicy Lidla otrzymują umowy na minimum rok, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie grupowe, kartę Multisport, wsparcie psychologiczne, szkolenia, wyprawkę dla niemowlęcia i pierwszoklasisty, a także pomoc prawną i doradztwo finansowe.

Przedstawiciele sieci zapewniają także, że umożliwiają awanse wewnętrzne,a także dbają o równość płacową kobiet i mężczyzn. Na portalach zbierających opinię na temat pracodawców znalazło się wiele komentarzy na temat pracy w Lidlu.

- Lidl to na pewno miejsce warte uwagi, ale tylko dla osób wytrwałych. Takie jest przynajmniej moje zdanie. Z zalet tego sklepu mogę wymienić przyzwoite zarobki i elastyczne godziny pracy. [...] Z drugiej strony to jest jednak praca fizyczna i trzeba mieć tego świadomość, bo można się tam nieźle zmęczyć. Dochodzi do tego też stres, najczęściej związany z podejściem klientów. Z biegiem czasu stało się to dla mnie zbyt wyczerpujące - napisał jeden z pracowników.

- Myślę, że Lidl to porządny pracodawca. Przede wszystkim przestrzegają kodeksu pracy i wszystkich tych przepisów, a to na pewno jest na korzyść pracowników. [...] Poza tym oferują godziwe zarobki, a przynajmniej bardzo konkurencyjne w porównaniu z innymi tego typu miejscami. [...] W zasadzie na obecną chwilę jedynym minusem jest dla mnie stres, ale to już jest spowodowane marudnymi klientami i na to chyba nic się nie poradzi - dodał inny. Czujecie się zachęceni?

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News