Lech Wałęsa ma kłopoty ze zdrowiem
WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News
Monika Majko - 9 Marca 2021

Lech Wałęsa przekazał smutną wiadomość. Ma poważny problem z sercem

Lech Wałęsa będzie musiał przejść poważną operację. Były prezydent poinformował o swoich problemach zdrowotnych w rozmowie z dziennikarzami „Super Expressu”. Chodzi o rozrusznik serca, który wszczepiono legendarnemu przywódcy „Solidarności” w 2008 roku.

Standardowo co kilka lat Lech Wałęsa przechodzi zabieg wymiany baterii w swoim rozruszniku serca, tym razem jednak operacja będzie znaczeni bardziej poważna. Z powodu aktywnego stylu życia byłego prezydenta, pojawiły się dodatkowe komplikacje.

Lech Wałęsa musi przejść poważny zabieg

Były prezydent Polski ujawnił w rozmowie z dziennikarzami „Super Expressu”, ze w ostatnim czasie zmaga się z kłopotami zdrowotnymi. Chodzi o rozrusznik serca, który wszczepiono mu w 2008 roku. Następna rutynowa wymiana baterii w urządzeniu ma być połączona z dodatkowym zabiegiem.

– Pojawił się nieoczekiwany problem, bo z trzech drutów wbitych w serce, jeden drut mi się złamał. I jest to problem. Ja jestem ruchliwy i się złamał w sercu ten drut, nie ma go w sercu – wyjawił Wałęsa.

Lecha Wałęsa nie załamuje się jednak, a do komplikacji zdrowotnych podchodzi ze spokojem. Na pytanie dziennikarzy, czy nie boi się śmierci na stole operacyjnym, legendarny przewodniczący „Solidarności” wyznał, że uważa swoje życie za kompletne.

Duchowni złożyli życzenia z okazji Dnia Kobiet. Wielkie oburzenie w sieciDuchowni złożyli życzenia z okazji Dnia Kobiet. Wielkie oburzenie w sieciCzytaj dalej

– Nie boję się o swoje życie, ja wszystko już wykonałem, wszystkie miejsca, które mi się podobały, przerobiłem, zobaczyłem – wyznał przed swoją kolejną operacją w rozmowie były prezydent.

– Zostało mi tylko papiestwo, ale to chyba jest poza moim zasięgiem. Tak, mogę już umierać... – dodał.

Słynny działacz niedawno skorzystał również ze szczepionki przeciwko COVID-19, którą przyjął w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Jaskółka” w Gdańsku. Jako 77-latek były prezydent kwalifikuje się do grupy, która obecnie uprawniona jest do otrzymania szczepienia.

Wałęsa zdał relację z przebiegu szczepienia na swoim Facebooku, gdzie od lat aktywnie się udziela. Na profilu byłego prezydenta pojawiły się zdjęcia z placówki medycznej, a także informacje dotyczące samego procesu przyjęcia szczepionki i późniejszego samopoczucia.

– Przed, w trakcie i po. Dziękuję za profesjonalizm. Znowu się poddałem - drugie szczepienie – relacjonował Wałęsa.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Onet/Super Express/Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News