Ksiądz usłyszał wyrok
Pixabay.com Senlay
Monika Majko - 23 Marca 2021

Ksiądz Leszek S. przez lata molestował 3 dziewczynki. Właśnie usłyszał wyrok sądu

Ksiądz Leszek S. z parafii w Boguszowie-Gorcach w województwie dolnośląskim został zatrzymany w grudniu 2019 roku. Duchowny właśnie usłyszał wyrok w sprawie molestowania nieletnich oraz przywłaszczenia pieniędzy z parafialnego odszkodowania.

Duchowny dopuścił się czterech czynów pedofilskich wobec trzech dziewczynek, a także przywłaszczył ponad 330 tysięcy złotych. Rzeczniczka Sądu Okręgowego w Świdnicy, sędzia Marzena Rusin-Gielniewska, poinformowała o karze, jaką wymierzono Leszkowi S.

Ksiądz usłyszał wyrok za molestowanie nieletnich

Śledztwo w sprawie byłego proboszcza parafii w Boguszowie-Gorcach zostało wszczęte po zawiadomieniu, które złożyła Świdnicka Kuria Biskupia. Dotyczyło ono wykorzystywania seksualnego nieletnich oraz przywłaszczenia pieniędzy z parafialnej kasy.

- W zawiadomieniu wskazano troje pokrzywdzonych. Po przesłuchaniu dwójki z nich prokuratura postawiła mężczyźnie zarzuty utrzymywania kontaktów seksualnych z małoletnimi -przekazał Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu Marcin Witkowski, cytowany przez portal polsatnews.pl.

Po postawieniu zarzutów w grudniu 2019 roku ksiądz Leszek S. został tymczasowo aresztowany. Rzeczniczka Sądu Okręgowego w Świdnicy sędzia Marzena Rusin-Gielniewska przekazała informacje o wyroku, jaki wczoraj usłyszał duchowny.

Nieoficjalnie: zamknięcia sklepów, zmiany w kościołach i przemieszczaniu się. Również Wielkanoc pod znakiem restrykcjiNieoficjalnie: zamknięcia sklepów, zmiany w kościołach i przemieszczaniu się. Również Wielkanoc pod znakiem restrykcjiCzytaj dalej

- Materiał dowodowy jest mocny, a zarzuty poważne. Opiera się on na zeznaniach pokrzywdzonych, którzy zostali uznani za osoby w pełni wiarygodne - mówił po zatrzymaniu księdza Marcin Witkowski, szef Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu.

- Ksiądz złożył wyjaśnienia, ale nie będziemy informować o ich treści. Nie odnosimy się także do tego, czy przyznał się do zarzucanych mu czynów - dodał Marcin Witkowski.

Ksiądz Leszek S. został skazany na łącznie 15 lat więzienia za cztery czyny o charakterze pedofilskim, których ksiądz dopuścił się wobec trzech pokrzywdzonych w latach 2002–2012 oraz przywłaszczenia 335 tys. zł z pieniędzy otrzymanych przez parafię z tytułu odszkodowania za szkody górnicze.

- Mnie osobiście ten wyrok satysfakcjonuje, natomiast kwestia tego, czy prokuratura złoży wniosek o uzasadnienie wyroku, zostanie podjęta po przedyskutowaniu i analizie z moim bezpośrednim przełożonym - przekazał Dawid Skowroński z Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu.

Wyrok Leszka S. nie jest prawomocny, a proces toczył się za zamkniętymi drzwiami. Przed zatrzymaniem, 62-letni duchowny pełnił posługę również w parafiach w Świerzawie, Zwróconej, Chojnowie, Wałbrzychu, Legnicy, Ścinawie, Rudzicy, Siekierczynie, Chojnowie, Głuszycy i Boguszowie-Gorcach.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Polsat News/TVN 24/Wałbrzych Nasze Miasto

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News