Radiowóz policyjny
Guillaume.G, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons
Artur Łokietek - 13 Marca 2021

Ksiądz poważnie potrącił nastolatkę i uciekł. Zajęła się nim prokuratura, dziewczyna mogła umrzeć

Mężczyzna, który potrącił 16-latkę w Dudach Puszczańskich okazał się być księdzem. Jak podaje serwis eostroleka.pl już usłyszał stawiane mu zarzuty - nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego i nieudzieleniu pomocy. Wszystko przez to, że sprawca zbiegł z miejsca wypadku.

28 lutego 2021 roku w okolicy godziny 18:00 w Dudach Puszczańskich w gminie Łyse doszło do bardzo poważnego wypadku. Publiczna Szkoła Podstawowa SIGiE im. Karola Adamieckiego w Warmiaku udostępniła informację o tym, że był to wypadek samochodowy.

Ofiarą była uczennica wspomnianej wyżej szkoły, mająca zaledwie 16 lat. Jakby tego było mało, sprawca uciekł z miejsca wypadku i nie udzielił pomocy potrzebującej. Ta, w bardzo ciężkim stanie, trafiła do szpitala. Na szczęście żyje, jednak wciąż jej stan jest poważny.

Mógł to być biały samochód marki Honda CRV o numerach W4N5 występujących w rejestracji pojazdu” – napisano na Facebooku szkoły w Warmiaku. Policja zajęła się ustalaniem okoliczności i odnalezieniem sprawcy wypadku. Jak donosi portal eostroleka, publikujący nowe fakty w sprawie, okazał się nim ksiądz.

Dziś prokurator postawił zarzuty Mirosławowi T. Pierwszy zarzut, łączący się z ucieczką z miejsca incydentu, to nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego. Drugi dotyczy nieudzielenia pomocy ofierze.

Dolny Śląsk: nie żyje trzech mężczyzn, czwarty walczy o życieDolny Śląsk: nie żyje trzech mężczyzn, czwarty walczy o życieCzytaj dalej

Ksiądz potrącił nastolatkę. Jej stan jest poważny

- Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce nadzoruje śledztwo przeciwko Mirosławowi T. Prokurator przedstawił mu dwa zarzuty. Do obu czynów doszło 28.02.2021 roku około godziny 18.00. Jeden zarzut to nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem ciężkich obrażeń ciała u małoletniej pieszej. W wyniku tego doszło do obrażeń ciała, które spowodowały u pokrzywdzonej chorobę realnie zagrażającą życiu. Były to krwiaki, m.in. głowy, na udach, liczne otarcia naskórka, ostry krwiak podtwardówkowy na płacie czołowym, skroniowym i ciemieniowym prawym, który skutkował uciskiem na strukturę mózgowia. Ten czyn jest połączony z ucieczką z miejsca zdarzenia – wyjaśniła Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce cytowana przez serwis eostoleka.

- Drugi czyn to nieudzielenie pomocy osobie poszkodowanej w wypadku drogowym. Mirosław T. został zatrzymany wczoraj (czwartek, 11.03). Dziś (piątek, 12.03) w Prokuraturze Rejonowej w Ostrołęce zostały przeprowadzone z nim czynności procesowe. Złożył obszerne wyjaśnienia, częściowo przyznał się do stawianych zarzutów. Do Sądu Rejonowego w Ostrołęce został skierowany wniosek o tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy – wyjaśniła prokuratura.

Jak informuje serwis, prokuratura już potwierdziła, że sprawcą był ksiądz. Mirosław T. od kilkunastu lat sprawuje posługę w gminie Myszyniec, był również proboszczem w Krysiakach.

Kara dla kierowcy, który spowodował groźny wypadek, wynosi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. W przypadku ostatniego zdarzenia w Dudach Puszczańskich dochodzą do tego także złe wybory duchownego – nieudzielenie pomocy ofierze. W przypadku wielu incydentów liczą się dosłownie minuty, w których trakcie wiele zależy od tego, czy poszkodowany dostanie pomoc medyczną. Od tego może zależeć jego życie.

Sprawcy, którzy uciekli z miejsca wypadku, muszą liczyć się także z odebraniem prawa jazdy i zakazem prowadzenia pojazdów. Często osoby te zatrzymuje się w areszcie, aż do rozpoczęcia się rozprawy w sądzie.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: eostroleka.pl, o2.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News